دکتر فرزاد پاکدل / جراحی پلک / برداشتن پف بالای چشم با جراحی

برداشتن پف بالای چشم با جراحی

برداشتن پف بالای چشم با جراحی دکتر فرزاد پاکدل

برداشتن پف بالای چشم با جراحی یکی از دغدغه های افرادی می باشد که زیبایی چشمان آن ها به دلیل داشتن پف بالای چشم از میان رفته است. می دانیم که حالت چشم ها تاثیر بسزایی در زیبایی دارند و می توانند چهره ها را ناخود آگاه به حالت های مختلفی نشان دهند. بلفاروپلاستی پف بالای چشم یکی از راهکارهای قطعی و تایید شده به منظور رفع پف و برداشتن چربی بالای چشم می باشد. خیلی از افراد به صورت ژنتیکی در قسمت فوقانی پلک خود دارای پف بالای چشم می باشند همین موضوع باعث می شود که از زیبایی چهره آن ها کاسته شود. بنابراین عمل پف بالای چشم می تواند تاثیر بسیاری در بازگرداندن زیبایی به چشم های این افراد داشته باشد. فراموش نکنید که بلفاروپلاستی پف بالای چشم بایستی توسط بهترین جراح پلک در تهران انجام شود تا بهترین نتایج را در پی داشته باشد.

اهداف جراحی پف بالای چشم

جراحی پف بالای چشم و به طور کلی جراحی های حیطه بلفاروپلاستی با دو هدف عملکردی و زیبایی صورت می گیرند. این جراحی با هدف بازگردانی زیبایی به چشم هایی انجام می شود که به دلیل پف بالای چشم به صورت خواب آلود و خسته به نظر می رسند. این جراحی در برخی موارد با رویکرد بهبود عملکرد چشم ها انجام می شود که نتیجه آن بهبود قوام پوست پلک و رفع پف و افتادگی آن ها می باشد. در مواردی که پف بالای چشم بیمار سبب افتادگی پلک شده باشد و حتی مشکلات بینایی برای او ایجاد کرده باشد. این جراحی می تواند با هدف زیبایی و عملکردی انجام شود و سبب ایجاد استحکام و قوام عضلات بالای چشم گردد.

برداشتن پف بالای چشم با جراحی

چه افرادی کاندید مناسب جراحی پف بالای چشم هستند؟

به طور کلی جراحی بلفاروپلاستی پف بالای چشم یکی از جراحی های کمتر تهاجمی و سرپایی می باشد. این جراحی چه برای پف بالای چشم و چه با اهداف دیگر برای افرادی که دارای شرایط زیر باشند می تواند گزینه مناسبی به شمار رود:

  • افرادی که از سلامت عمومی برخوردار هستند.
  • افرادی که انتظارات واقع گرایانه از نتیجه جراحی دارند.
  • سن حداقل ۳۵ سال ضروری است.( برخی موارد پیش می آید که بنا به صلاح دید پزشک ممکن است این جراحی در سن پایین تر انجام شود)
  • افرادی که پلک آن ها نشانه و علائم پیری دارد و پوست طراوت و جوانی خود را از دست داده است.
  • افرادی که به دلیل پف بالای چشم و به دنبال آن افتادگی پلک دچار اختلالات بینایی و کاهش میدان دید شده اند.

نحوه جراحی پف بالای چشم

این جراحی بنا به شرایط بالینی بیمار به صورت بیهوشی و یا بی حسی موضعی انجام می شود.

جراح برای شروع کار چین پشت پلک بیمار را به گونه ای برش می دهد که اسکار آن پنهان بماند. (برش بر روی پلک می تواند به سبک قدیمی و سنتی با چاقوی جراحی انجام شود و یا با استفاده از تکنولوژی جدید امواج رادیویی این برش ایجاد شود)

استفاده از لیزر و امواج رادیویی برای برش مزیتی که دارد این است که عروق خونریزی دهنده در حین برش بسته می شوند و به این ترتیب خونریزی در حین عمل کمتر می شود و سبب می شود جراح تسلط بیشتری داشته باشد.

پس از برش بهترین متخصص چشم در تهران کیسه های چربی اضافه را بر می دارد و شکاف به وجود آمده را بخیه می کند.

تکنیک های جراحی پف بالای چشم در هر پزشکی متفاوت است و این پزشک می باشد که این تکنیک را انتخاب کرده و با تبحر بسیار به انجام آن می پردازد.

مزیت های جراحی پف بالای چشم

مسلما یکی از بزرگترین مزایای جراحی پف بالای چشم از بین رفتن حالت خسته و خوابالود چشم بوده که به دنبال آن زیبایی چشمگیر چهره را در پی دارد. به خصوص اگر پف بالای چشم پیش از این سبب شده بود که اختلالات بینایی برای فرد ایجاد شده باشد این جراحی می تواند دید وسیع تری را به فرد ببخشد. به طور کلی مزیت های جراحی پف بالای چشم به شرح زیر می باشد:

  • سبب بهبودی و برطرف شدن پف چشم می شود.
  • این جراحی می تواند سبب سفت شدن پوست پلک بالا شود و چروک های ریز اطراف چشم را برطرف می کند.
  • تیرگی های اطراف چشم برطرف می شود.
  • اعتماد به نفس فرد بازمی گردد.
  • ماندگاری جراحی دائمی است و به طور طولانی مدت تاثیر خود را می گذارد.

جای زخم بعد از جراحی پف بالای چشم

برش های جراحی به گونه ای ایجاد می شوند که در ناحیه چین پلک ها ایجاد شده باشند و همین موضوع سبب می شود که زمانی که چشم ها باز می باشند جای برش و اسکار دیده نشود. در صورتی که مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی به خوبی رعایت شود این اسکار آن چنان محو و ناپدید می شود که گویی هیچ برشی زده نشده بوده است. در نهایت باید بگوییم نگرانی از بابت ماندن جای بخیه نداشته باشید چرا که به سادگی این بخیه ها محو می شوند و هیچ اثری از آن ها باقی نمی ماند.

اشتراک گذاری مطلب:

دکترفرزاد پاکدل

زمینه کاری و تجربیات و زمینه تحقیقات: دکتر فرزاد پاکدل از سال 1389 بعنوان جراح پلاستیک و زیبایی وترمیمی چشم و قسمت فوقانی صورت و اربیت(حدقه) در دانشگاه علوم پزشکی ایران و همچنین در بخش خصوصی و از سال 1391 در دانشگاه علوم پزشکی تهران در بیمارستان چشم پزشکی فارابی اشتغال داشته اند و پیش از آن از سال 1381 در بخش دانشگاهی و خصوصی به چشم پزشکی اشتغال داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *