دکتر فرزاد پاکدل / جراحی چشم / بلفاروپلاستی با لیزر، کاربرد و مزایای آن

بلفاروپلاستی با لیزر، کاربرد و مزایای آن

جراحی بلفاروپلاستی با لیزر
آنچه می خوانید...

بلفاروپلاستی با لیزر یکی از جدیدترین متدهای جراحی پلک است که با کمترین میزان خونریزی رگ های خونی انجام می شود. در این روش به جای استفاده از ابزار جراحی برای برش پوست، از لیزر استفاده می شود. مزیت استفاده از جراحی بلفاروپلاستی با لیزر، این است که میزان اسکارهای روی چشم کمتر می شود. از این روش برای جراحی پلک بالا بیشتر استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم به چگونگی انجام این عمل، مزایا و مراقبت های بعد از آن بپردازیم. با ما همراه باشید و این مطلب پربار را از دست ندهید.

بلفاروپلاستی با لیزر
جراحی پلک با لیزر چگونه انجام می شود؟

بلفاروپلاستی با لیزر چیست؟

بلفاروپلاستی با لیزر یک روش ایمن برای جراحی پلک است. جراح با استفاده از لیزر برش هایی روی پوست ایجاد می کند. در این روش رگ های خونی کمتر تحریک می شوند و این به معنای کاهش میزان خونریزی است. علاوه بر اینکه احتمال ایجاد اسکار و باقی ماندن جای بخیه را کاهش می دهد.

بلفاروپلاستی با لیزر چگونه انجام می شود؟

بلفاروپلاستی با لیزر برخلاف دیگر روش های جراحی، با بی حسی انجام می شود. مدت زمان آن از 30 دقیقه الی 60 دقیقه متغیر است. بسته به اینکه شما می خواهید پلک بالا و یا هر دو پلک بالا و پایین عمل شوند، به مدت زمان عمل می افزاید.

قبل از شروع عمل بلفاروپلاستی با لیزر، به شما یک عینک محافظ داده می شود. از یک دستگاه لیزر دستی برای انجام برش استفاده می شود. پرتو نور رگ های خونی را می بندد و ایجاد تغییرات روی پلک را برای جراح آسان تر می کند. برداشتن پف بالای چشم با لیزر و سوزاندن چربی پشت پلک با لیزر گام به گام انجام می شوند.

آمادگی قبل از عمل

یک هفته قبل از عمل بلفاروپلاستی با لیزر، از مصرف هر دارویی که ممکن است خون شما را رقیق کند، اجتناب کنید. مصرف داروهایی مانند آسپرین و ایبوپروفن باید قطع شود. این داروها گردش خون شما را افزایش می دهند و این موضوع به نوعی احتمال ایجاد کبودی و سایر عوارض را ایجاد می کند.

در جراحی افتادگی پلک بالا با لیزر چه اتفاقی می افتد؟

جراح در این عمل جای بخیه ها را مشخص می کند. سپس با استفاده از یک لیزر دستی، برش ها را ایجاد می کند. برای بلفاروپلاستی پلک بالا با لیزر، پوست و چربی اضافی از زیر پلک برداشته می شود. در مقابل بلفاروپلاستی پلک پایین نیز کیسه های زیر چشم را کوچک می کنند. پس از اتمام جراحی نیز برش های ایجاد شده، با استفاده از بخیه بسته می شوند.

نحوه انجام بلفاروپلاستی با لیزر
نحوه جراحی پلک با لیزر

مدت زمان عمل چقدر است؟

این عمل ممکن است 1 الی 3 ساعت طول بکشد. این موضوع به شرایط جسمی شما بستگی دارد. ممکن است یک بیمار میزان چربی کمتری زیر پوست داشته باشد و هیچ بیماری خاصی نداشته باشد. در این صورت جراحی او در کمتر از یک ساعت انجام می شود.

مزایای انجام بلفاروپلاستی با لیزر

به حداقل رساندن خونریزی در حین عمل

افزایش دید و دقت جراح

کوتاه تر شدن زمان جراحی

کاهش میزان اسکارهای بعد از عمل

تورم و کبودی کمتر نسبت به روش جراحی سنتی

زمان بهبودی سریعتر

رفع افتادگی پلک

کاهش اندازه کیسه های اطراف چشم

رفع اختلال بینایی

عوارض بلفاروپلاستی با لیزر

تا چند روز بعد از عمل بلفاروپلاستی با لیزر ممکن است عوارض جانبی بسیار کمی را تجربه کنید. از جمله این عوارض می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آبریزش چشم

دوبینی

پف کردن پلک

کبودی شبیه به سیاهی

نکات مهم مراقبتی بعد از جراحی بلفاروپلاستی با لیزر

استفاده از کیسه یخ بعد از عمل بلفاروپلاستی با لیزر تا سه روز و کاهش تورم و کبودی

اجتناب از فعالیت شدید و سیگار کشیدن

پاکسازی بسیار ملایم با استفاده قطره

قطع مصرف آسپرین و ایبوپروفن تا یک هفته پس از عمل

به هیچ عنوان به محل بخیه دست نزنید و آن را نمالید.

تا دو هفته آرایش نکنید و از عینک آفتابی استفاده کنید.

مدت زمان بهبودی پس از عمل بلفاروپلاستی با لیزر

دوره نقاهت به طور معمول 3 الی 4 روز زمان می برد. این مدت زمان خیلی کمتر از بلفاروپلاستی سنتی است. در عمل بلفاروپلاستی سنتی ممکن است زمان بهبودی اولیه چیزی حدود یک هفته باشد. در صورتی که این مدت زمان در جراحی پلک با لیزر به نصف می رسد.

پس از جراحی پلک با لیزر ممکن است دو هفته برای بهبودی، زمان نیاز داشته باشید. برای برخی افراد این مدت زمان ممکن است تا دو ماه طول بکشد که نسبت به جراحی سنتی مدت کمتری است.

کاندیدهای بلفاروپلاستی با لیزر چه کسانی هستند؟

کاندیدهای بلفاروپلاستی با لیزر در سه دسته قرار می گیرند:

کسانی که هدف آنها زیبایی و جذابیت بیشتر است.

افرادی که به دنبال برطرف کردن اختلال بینایی می باشند.

کسانی که این عمل را با هدف زیبایی و بهبود بینایی انجام می دهند.

هزینه عمل بلفاروپلاستی با لیزر

هزینه ای که بیماران بابت عمل جراحی پلک با لیزر می پردازند، متفاوت است. با یک مشاوره قبلی پیش از عمل می توانید در مورد هزینه ها مطمئن شوید. هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا با لیزر چیزی حدود 7 میلیون الی 12 میلیون می باشد. در حالی که هزینه جراحی پلک پایین کمی بیشتر است و از 8 میلیون الی 16 میلیون متغیر است.

سوالات متداول عمل بلفاروپلاستی با لیزر

اشتراک گذاری مطلب:

دکترفرزاد پاکدل

زمینه کاری و تجربیات و زمینه تحقیقات: دکتر فرزاد پاکدل از سال 1389 بعنوان جراح پلاستیک و زیبایی وترمیمی چشم و قسمت فوقانی صورت و اربیت(حدقه) در دانشگاه علوم پزشکی ایران و همچنین در بخش خصوصی و از سال 1391 در دانشگاه علوم پزشکی تهران در بیمارستان چشم پزشکی فارابی اشتغال داشته اند و پیش از آن از سال 1381 در بخش دانشگاهی و خصوصی به چشم پزشکی اشتغال داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *