تهران، میدان ونک، بلوارحقانی، بین گاندی شمالی و چهار راه جهان کودک، پلاک 67، طبقه4، واحد14

دکتر فرزاد پاکدل / جراحی چشم / بهترین متخصص چشم در تهران

بهترین متخصص چشم در تهران

بهترین متخصص چشم در تهران
آنچه می خوانید...

چشم یکی از مهم ترین اعضای بدن بوده و سلامت چشم می تواند قوه بینایی و تمرکز افراد را تحت تاثیر قرار دهد. داشتن دید خوب و عاری از بیماری های چشمی می تواند افراد را کمک کند تا در انجام فعالیت های روزانه بدون مشکل نقش خود را ایفا کنند. به همین دلیل اهمیت به سلامت چشم ها و قوه بینایی از امتیاز بالایی برخوردار است. کوچکترین آسیبی به چشم ها و بینایی می تواند زندگی افراد را مختل کند چرا که چشم همانند دیگر اعضای بدن نقش مهمی در کارهای روزانه دارد. معاینات منظم و پیگیری های منظم چشم بهترین و ساده ترین راهکار برای  اطمینان از سلامتی چشم ها و قدرت بینایی افراد محسوب می شود. از این رو انتخاب بهترین متخصص چشم در تهران می تواند اهمیت بالایی داشته و جزو اقدامات پیشگیرانه در بروز آسیب های چشمی به حساب آید.

مراقبت از چشم ها و بینایی

همانگونه که در بخش پیشین به آن اشاره شد سلامت بینایی می تواند در زندگی افراد نقش بسیار مهمی داشته باشد. با افزایش سن و به مرور زمان فیبرهای عصبی چشم با خطر مرگ مواجه می شوند و می تواند انواع بیماری ها از جمله آب سیاه را برای چشم ها در پی داشته باشند. بسیاری از کودکان از سن پایین  دچار استرابیسم هستند و یا چشم های ضعیف دارند. تغذیه مادران در دوران جنینی می تواند نقش بسیار مهمی در سلامت چشم های فرزندشان داشته باشد. محققان توصیه می کنند یکی از موثرترین و بهترین روش ها برای بالابردن قدرت بینایی و سلامت چشم ها داشتن رژیم غذایی کم کرب و پر از میوه و سبزیجات می باشد. هم چنین کاهش مصرف چربی های اشباع شده و غذاهای فست فودی هم در سلامت بدن هم و در سلامت بینایی می توانند نقش مهمی ایفا کنند. برخی از نکات مهم در مراقبت از چشم ها و بینایی را می توان به شرح زیر نام برد:

 • مصرف ویتامین های مورد نیاز بدن به صورت قرص های مولتی ویتامین یا افزایش مصرف میوه ها
 • مصرف سلنیوم ها که می تواند از شبکیه چشم در برابر آسیب ها و بیماری ها محافظت کند.
 • مصرف بادام خام خیس خورده به دلیل دارا بودن سلنیوم
 • مصرف  غذاهای دریایی مانند ماهی و میگو
 • مصرف امگا3 ( برای تامین کردن رطوبت چشم)
 • مصرف ویتامین های A,E,C  که در مواد غذایی موجود است و یا به صورت مکمل ها با مشورت پزشک ( این ویتامین به اختصار ACE نامیده می شوند)

فراموش نکنیم که موارد گفته شده در قسمت فوق نه تنها در سلامت بینایی بلکه در سلامت کلی بدن نقش بسزایی دارند.

ویژگی های چشم پزشک خوب درتهران

تا این قسمت از مقاله از اهمیت سلامت چشم و مراقبت از چشم ها صحبت کردیم. در این بخش قصد داریم ویژگی های یک چشم پزشک خوب در تهران را بیان کنیم. به طور کلی یک چشم پزشک خوب باید در وهله اول از تجربه و تسلط کافی در بررسی بیماری ها و آسیب های چشمی برخوردار باشد. تنها سوابق پزشکی و تحصیلات پزشک کافی نبوده بلکه درعین تجربه و کسب مهارت های لازم باید ویژگی های زیر را نیز داشته باشد:

 • پیگیری و نظم در معاینات بیمار
 • گذاشتن وقت کافی برای بیماران
 • استفاده از تجهیزات و دستگاه های به روز
 • رعایت اخلاق مداری پزشک  و بیمار
 • تجویز داروهای مناسب برای بیماران
 • مسلط به شناسایی تومورها به خصوص تومور اربیت چشم

چه زمانی باید به چشم پزشک مراجعه کنیم؟

به طور کلی لازم است سالانه جهت معاینات چشم به بهترین متخصص چشم در تهران مراجعه شود. هم چنین در صورت داشتن علائمی مانند تاری دید، سوزش چشم، دو بینی ، درد چشم و …لازم است به چشم پزشک خوب در تهران مراجعه شود.

برخی آسیب های وارده به چشم مانند شکستگی پلک و شکستگی حدقه ملزوم به معاینه و درمان توسط بهترین متخصص چشم در تهران می باشد. چرا که لازم است متخصص چشم در اینگونه مواقع بتواند جراحی های لازم را انجام دهد. متخصص چشم در صورتی که با آناتومی صورت و جراحی های پلاستیک و ترمیمی آشنایی لازم و تجربه کافی داشته باشد می توان گزینه بسیار خوبی در اینگونه مواقع به حساب آید.

مشکلاتی نظیر تومورهای اربیت چشم، سرطان های چشم، تومورهای بدخیم همگی ملزم به  تشخیص و درمان تخصصی می باشند و برخی چشم پزشکان ممکن است آن را در خارج از حیطه تخصصی خود بدانند.

وظایف یک متخصص چشم

بهترین متخصص چشم در تهران باید قادر به تشخیص و درمان و همینطور جراحی های چشم باشد. هم چنین بهتر است پزشکان چشم پزشک با مباحث زیبایی چشم نظیر تزریق چربی به زیر چشم ، بلفاروپلاستی ، بوتاکس و … آشنایی لازم داشته باشند. البته این ویژگی ها جزو مزیت ها به حساب می آید و چشم پزشکی که با این متدها آشنایی داشته باشد از جنبه های زیبایی قابل اعتمادتر می باشد. از جمله خدمات و وظایف یک چشم پزشک خوب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درمان بیماری های سطحی چشم مانند عفونت چشم
 • درمان آب مروارید
 • جراحی لیزیک
 • جراحی انکساری چشم
 • درمان آب سیاه (گلوکوم)
 • پیوند قرنیه
 • درمان استرابیسم
 • درمان تیروئید چشمی
 • درمان پیرچشمی

دکتر فرزاد پاکدل از سال 1389 بعنوان جراح پلاستیک و زیبایی وترمیمی چشم و قسمت فوقانی صورت و اربیت(حدقه) در دانشگاه علوم پزشکی ایران و همچنین در بخش خصوصی و از سال 1391 در دانشگاه علوم پزشکی تهران در بیمارستان چشم پزشکی فارابی اشتغال داشته اند و پیش از آن از سال 1381 در بخش دانشگاهی و خصوصی به چشم پزشکی اشتغال داشته اند. دکتر فرزاد پاکدل هم اکنون در زمینه بیماری های چشم ، جراحی و درمان تومورهای حدقه ، جراحی پلاستیک  و ترمیمی چشم و صورت مشغول فعالیت می باشند و بهترین متخصص چشم در تهران به حساب می آیند. کنفرانس ها و فعالیت های ایشان در زمینه های مختلف از جمله منابع قابل تحسین می باشند.

بهترین متخصص چشم درتهران دکتر فرزاد پاکدل

اشتراک گذاری مطلب:

دکترفرزاد پاکدل

زمینه کاری و تجربیات و زمینه تحقیقات: دکتر فرزاد پاکدل از سال 1389 بعنوان جراح پلاستیک و زیبایی وترمیمی چشم و قسمت فوقانی صورت و اربیت(حدقه) در دانشگاه علوم پزشکی ایران و همچنین در بخش خصوصی و از سال 1391 در دانشگاه علوم پزشکی تهران در بیمارستان چشم پزشکی فارابی اشتغال داشته اند و پیش از آن از سال 1381 در بخش دانشگاهی و خصوصی به چشم پزشکی اشتغال داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *