دکتر فرزاد پاکدل / تزریقات زیبایی / تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت
آنچه می خوانید...

جوانسازی پوست یک روش بسیار پر طرفدار است که در سال های اخیر با کمک روش های مختلفی به افرادی که از چروک شدن و لاغر شدن پوست خود ناراحت هستند، کمک کرده است. امروزه بسیاری از افراد تزریق چربی انجام می دهند. این روش که از چربی برداشت شده از بدن خود فرد استفاده می کند و سپس می تواند مجدداً برای حجم دهی به صورت فرد تزریق شود، با این کار می توان چین و چروک ها را پر کرده و تا حدی زاویه سازی ایجاد کرد.

تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

تزریق چربی پیچیده تر از استفاده از تزریق ژل ها و فیلرهای آماده است.

باید یک قسمت از بدن فرد به عنوان “ناحیه اهدا کننده” مشخص شود (مانند شکم یا باسن) و از لیپوساکشن برای استخراج چربی اضافی این ناحیه استفاده می شود. سپس چربی خارج شده طی فرآیند خاصی به صورت فرد تزریق می شود.

سپس چربی پیوند شده باید باید برای زنده ماندن، منبع خون خود را دوباره توسعه دهد. از کل حجم چربی تزریق شده چیزی حدود 50 درصد آن، زنده می ماند اما این چربی باقی مانده برای همیشه در محل تزریق باقی می ماند.

چربی صورت در دهه های مختلف زندگی

نتایج و ماندگاری تزریق چربی

اکثر چربی های منتقل شده در صورت فرد معمولاً زنده می مانند، اما نتایج آن کمی غیر قابل پیش بینی است. به طور معمول، برای دستیابی به نتایج مطلوب فرد به چندین مرحله تزریق چربی نیاز خواهد داشت.

استفاده از تزریق چربی موجب ایجاد ناراحتی در ناحیه ی اهدا کننده می شود. این یک عمل جراحی جزئی است که می تواند توسط جراح در اتاق درمان و یا در اتاق عمل برای بیمارانجام شود.

مراحل تزریق فیلرهای پوستی چگونه است؟

به طور کلی تزریق چربی به صورت در چند مرحله انجام می شود که عبارتند از:

مرحله 1 – ارزیابی و بررسی صورت

در صورتی که استفاده از فیلرهای بسته بندی شده با بافت نرم را انتخاب کرده باشید، جراح پلاستیک یا پرستار آموزش دیده، ظاهر صورت و رنگ پوست شما را ارزیابی کرده و نواحی صورت شما را برای تعیین قسمت ها و میزان حجم دهی بررسی می کند.

ممکن است نقاط استراتژیک صورت شما به عنوان قسمت هایی که نیاز به انجام تزریق فیلر دارند مشخص شوند. پزشک شما از قسمت های تحت درمان قبل و بعد از تزریق فیلر عکس هایی را تهیه می کند.

مرحله 2 – پاکسازی و بی حسی

محل تزریق با یک ماده ی ضد باکتری تمیز و ضدعفونی می شود. درد در محل تزریق ممکن است با استفاده از یک ابزار بسیار سرد برای خنک کردن پوست، پماد بی حس کننده برای بی حس کردن پوست و یا تزریق بی حسی موضعی کنترل شده و کاهش یابد. اگرچه انجام تزریقات بدون درد نیست، اما معمولاً این تزریقات به راحتی قابل تحمل هستند.

مرحله 3 – تزریق

انجام تزریق بسته به تعداد و وسعت نواحی که باید تحت درمان قرار گیرند، ممکن است چیزی بین 15 دقیقه تا یک ساعت در هر جلسه طول بکشد. پس از فرایند تزریق، ماساژ و ارزیابی نتیجه برای بیمار انجام می شود و در صورت نیاز مجدداً در قسمت هایی که نیاز باشد تزریق فیلر برای بیمار می شود.

مرحله 4 – پاکسازی و کنترل درد

هنگامی که نتایج تزریق رضایت بخش تشخیص داده شد، هرگونه علامتی که برای تعیین نواحی ای که به تزریق نیاز دارند، بر روی صورت فرد کشیده شده، پاک می شود. همچنین ممکن است یک کمپرس یخ برای کاهش تورم و درد به شما داده شود. اگرچه ممکن است ناحیه ای که تزریق را دریافت کرده برای یک یا دو روز کمی حساس یا دردناک باشد، اما معمولاً این درد آنقدر زیاد نیست که برای تسکین به دارویی نیاز داشته باشد.

در دوران نقاهت پس از تزریق چربی به صورت انتظار چه چیزی را باید داشته باشیم؟

زمان بهبودی برای هر بیمار و برای هر نوع فیلر تزریق شده متفاوت خواهد بود. شما می توانید بیشتر کارهای خود را با رعایت توصیه های مراقبتی پزشکتان بلافاصله از سر بگیرید، اما به طور کلی توصیه می شود که در 24 تا 48 ساعت اول پس از تزیرق خود از فعالیت های بدنی شدید و سنگین خودداری کنید تا تورم و کبودی شما به حداقل برسد. حتماً قبل از برنامه ریزی تزریقات، در رابطه با دوران نقاهت خود سوالات لازم را از پزشکتان پرسیده و توصیه های مراقبتی را دریافت کنید.

تزریق چربی

زمان بهبودی برای هر بیمار و برای هر نوع فیلر تزریق شده متفاوت خواهد بود. شما می توانید بیشتر کارهای خود را با رعایت توصیه های مراقبتی پزشکتان بلافاصله از سر بگیرید، اما به طور کلی توصیه می شود که در 24 تا 48 ساعت اول پس از تزیرق خود از فعالیت های بدنی شدید و سنگین خودداری کنید تا تورم و کبودی شما به حداقل برسد. حتماً قبل از برنامه ریزی تزریقات، در رابطه با دوران نقاهت خود سوالات لازم را از پزشکتان پرسیده و توصیه های مراقبتی را دریافت کنید.

یکی دیگر از روش های بسیار محبوب برای جوانسازی و شادابی صورت ، لیفت پیشانی و ابرو می باشد.

بیشتر بخوانید: لیفت پیشانی و ابرو

ظاهر اولیه ی شما پس از درمان با هر نوع فیلر پوستی، ممکن است ویژگی های زیر را داشته باشد:

  • حجم و برجستگی “بیش از حد” در قسمت های تحت درمان
  • تورم یا کبودی خفیف تا شدید
  • بی حسی یا قرمزی موقت پوست بیمار
  • وجود توده های قابل لمس یا برخی قسمت های سخت در محل تزریق
  • ایجاد حساسیت که می تواند مانند یک واکنش آلرژیک همراه با کهیر و تورم باشد

اکثر این عوارض احتمالی را می توان با استفاده از یخ و ماساژ موضعی برطرف کرد و ظرف چند ساعت یا چند روز بهبود می یابند. برخی واکنش ها ممکن است نیاز به درمان های تهاجمی تر با دارو و یا تزریق داشته باشد.

در آخر،

اختلالات بینایی پس از تزریق اگرچه شایع نیست، اما ممکن است در برخی موارد نادر رخ دهد. هنگامی که در یک طرف بدن خود درد یا ضعف دارید، بسیار مهم است که با جراح خود تماس بگیرید و بلافاصله تحت مراقبت قرار بگیرید. وقتی چربی خود را تزریق می کنید، روند بهبود طولانی تر است و ممکن است چند هفته طول بکشد.

اشتراک گذاری مطلب:

دکترفرزاد پاکدل

زمینه کاری و تجربیات و زمینه تحقیقات: دکتر فرزاد پاکدل از سال 1389 بعنوان جراح پلاستیک و زیبایی وترمیمی چشم و قسمت فوقانی صورت و اربیت(حدقه) در دانشگاه علوم پزشکی ایران و همچنین در بخش خصوصی و از سال 1391 در دانشگاه علوم پزشکی تهران در بیمارستان چشم پزشکی فارابی اشتغال داشته اند و پیش از آن از سال 1381 در بخش دانشگاهی و خصوصی به چشم پزشکی اشتغال داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *