دکتر فرزاد پاکدل / تزریقات زیبایی / تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت چگونه است؟

تزریق چربی به صورت یکی از روش های رایج و پر طرفدار جوانسازی پوست به شمار می رود. امروزه بسیاری از افراد تزریق چربی به صورت انجام می دهند. این روش که از چربی برداشت شده از بدن خود فرد استفاده می کند و سپس می تواند مجدداً برای حجم دهی به صورت فرد تزریق شود. با این کار می توان چین و چروک ها را پر کرده و تا حدی زاویه سازی ایجاد کرد. اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتری در خصوص تزریق چربی به صورت هستید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

تزریق چربی پیچیده تر از استفاده از تزریق ژل ها و فیلرهای آماده است. برای این فرآیند، باید یک قسمت از بدن فرد به عنوان “ناحیه اهدا کننده” مشخص شود (مانند شکم یا باسن) و از لیپوساکشن برای استخراج چربی اضافی این ناحیه استفاده می شود. سپس چربی خارج شده طی فرآیند خاصی به صورت فرد تزریق می شود.

سپس چربی پیوند شده باید باید برای زنده ماندن، منبع خون خود را دوباره توسعه دهد. از کل حجم چربی تزریق شده چیزی حدود ۵۰ درصد آن، زنده می ماند اما این چربی باقی مانده برای همیشه در محل تزریق باقی می ماند.

کاربردهای تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت در زمینه زیبایی برای بهبود حجم، شکل، و ظاهر صورت استفاده می‌شود. برخی از کاربردهای این روش عبارتند از:

  • پرکردن خطوط و چین‌ های صورت
  • تقویت حجم لبه‌های فک و گونه
  • ترمیم حجم چربی از بین رفته در ناحیه چشم
  • تقویت و اصلاح فرم دهان و شکل لبهای بالایی
  • تصحیح نوک بینی
  • ترمیم حجم در نواحی دیگر صورت

آیا تزریق چربی دردناک است؟

عموماً تزریق چربی به صورت به عنوان یک روش زیبایی به شمار می‌رود که با درد کمی همراه است. در زمان تزریق، پزشک معمولاً از مواد بی حس کننده یا بیهوشی برای کاهش درد و ناراحتی استفاده می‌کند. این مواد می‌توانند به حداقل رساندن درد و تسکین بخشیدن به بیمار در طول فرآیند تزریق کمک کنند.

گاهی اوقات بعد از تزریق چربی، بیمار ممکن است در ایام اولیه بعد از روش احساس گرما، تورم، یا احتمالاً احساس درد ملموس کند که با گذر زمان کاهش می‌یابد. معمولاً این احساسات موقت و بهبودی پس از چند روز تا چند هفته انتظار می‌رود.

برخی افراد ممکن است به میزان کمی از درد یا ناراحتی پس از تزریق خود شاهد باشند، اما این تجربه برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد. در مجموع، این شیوه به عنوان یک روش با درد کم تلقی می‌شود، اما هر کسی به شکل متفاوتی به درد واکنش نشان می‌دهد. مهم است که با پزشک خود در مورد هرگونه نگرانی یا تجربه درد صحبت کنید و او می‌تواند راهنمایی لازم را ارائه دهد.

چربی صورت در دهه های مختلف زندگی

آیا بعد از تزریق چربی به صورت جوان تر به نظر می رسیم؟

تزریق چربی به صورت ممکن است باعث بهبود حجم و شکل صورت شود و در نتیجه، فرد ممکن است به نظر جوان‌تر و تازه‌تر برسد. این روش به عنوان یک روش زیبایی شناخته می‌شود که به تقویت حجم چهره، پر کردن چین و چروک، و بهبود کلی ظاهر صورت کمک می‌کند.

تزریق معمولا معمولاً به مناطقی که از حجم کمتری برخوردار هستند، مثل خطوط و چین‌های اطراف دهان یا چشم، انجام می‌شود. با افزودن حجم چربی به این مناطق، چهره جوان‌ تر و سالم‌ تر به نظر خواهد آمد.

مهم است بدانید که نتایج تزریق چربی ممکن است مدت زمانی طول بکشد تا به فرم نهایی خود برسند.به علاوه این احتمال وجود دارد که نیاز به تزریق‌ های مجدد و یا انجام تزریق چربی زیر چشم برای نتایج بهتر باشد. همچنین، نتایج برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد و باید با پزشک مشورت شود تا بهترین راهکار برای نیازها و انتظارات خود پیدا کنید.

مراحل تزریق تزریق چربی به صورت چگونه است؟

به طور کلی تزریق چربی به صورت در چند مرحله انجام می شود که عبارتند از:

ارزیابی و بررسی صورت

در صورتی که استفاده از فیلرهای بسته بندی شده با بافت نرم را انتخاب کرده باشید، جراح پلاستیک یا پرستار آموزش دیده، ظاهر صورت و رنگ پوست شما را ارزیابی کرده و نواحی صورت شما را برای تعیین قسمت ها و میزان حجم دهی بررسی می کند.

ممکن است نقاط استراتژیک صورت شما به عنوان قسمت هایی که نیاز به انجام تزریق فیلر دارند مشخص شوند. پزشک شما از قسمت های تحت درمان قبل و بعد از تزریق فیلر عکس هایی را تهیه می کند.

پاکسازی و بی حسی

محل تزریق با یک ماده ی ضد باکتری تمیز و ضدعفونی می شود. درد در محل تزریق ممکن است با استفاده از یک ابزار بسیار سرد برای خنک کردن پوست، پماد بی حس کننده برای بی حس کردن پوست و یا تزریق بی حسی موضعی کنترل شده و کاهش یابد. اگرچه انجام تزریقات بدون درد نیست، اما معمولاً این تزریقات به راحتی قابل تحمل هستند.

تزریق

انجام تزریق بسته به تعداد و وسعت نواحی که باید تحت درمان قرار گیرند، ممکن است چیزی بین ۱۵ دقیقه تا یک ساعت در هر جلسه طول بکشد. پس از فرایند تزریق، ماساژ و ارزیابی نتیجه برای بیمار انجام می شود و در صورت نیاز مجدداً در قسمت هایی که نیاز باشد تزریق فیلر برای بیمار می شود.

تزریق چربی

پاکسازی و کنترل درد

هنگامی که نتایج تزریق رضایت بخش تشخیص داده شد، هرگونه علامتی که برای تعیین نواحی ای که به تزریق نیاز دارند، بر روی صورت فرد کشیده شده، پاک می شود. همچنین ممکن است یک کمپرس یخ برای کاهش تورم و درد به شما داده شود. اگرچه ممکن است ناحیه ای که تزریق را دریافت کرده برای یک یا دو روز کمی حساس یا دردناک باشد، اما معمولاً این درد آنقدر زیاد نیست که برای تسکین به دارویی نیاز داشته باشد.

مزایای تزریق چربی به صورت

تزریق چربی برای جوانسازی پوست به ویژه در ناحیه صورت، یک روش زیبایی است که از چربی بدن فرد به عنوان مواد تزریقی برای بهبود حجم، شکل، و ظاهر صورت استفاده می‌کند. این روش مزایای زیادی دارد:

🔵 طبیعی و پایدار: چربی از بدن خود بیمار گرفته می‌شود، بنابراین این ماده به طور طبیعی با سیستم بدن هماهنگ می‌شود. نتایج این روش معمولاً پایدار و طبیعی به نظر می‌آید.

🔵 بهبود حجم و شکل: تزریق چربی به صورت می‌تواند حجم اضافی به مناطق کم حجم صورت افزوده و شکل آن را بهبود بخشد. این فرآیند می‌تواند لبه‌های فک و گونه‌ها را تعریف کند و جلوه‌ای جوان‌تر به چهره بدهد.

🔵 بدون واکنش های خطرناک: از آن جایی که برای تزریق، چربی از خود بدن گرفته می‌شود، معمولاً میزان عوارض جانبی کاهش می باید. به طور کلی به علت تطابق چربی با بدن خطر ایجاد حساسیت یا واکنش‌های غیرقابل پیش بینی بسیار کمتر است.

🔵 انطباق با جراحی‌های دیگر: تزریق چربی به صورت می‌تواند به عنوان یک جراحی تکمیلی عمل های زیبایی دیگر مانند لیفت صورت یا رینوپلاستی استفاده شود تا نتایج بهتری حاصل شود.

🔵 کاهش چین و چروک صورت: چربی تزریق شده می‌تواند خطوط و چین‌های ریز صورت را کاهش داده و پوست را صاف‌تر کند.

🔵 دوره نقاهت کوتاه: مدت زمان دوره نقاهت تزریق چربی به صورت نسبت به برخی جراحی‌ های دیگر کمتر بوده و بیمار به سرعت به فعالیت‌های روزانه خود باز می‌گردد.

بیشتر بخوانید: لیفت پیشانی و ابرو

معایب تزریق چربی به صورت

ممکن است برای شما سوال شود این روش جوانسازی با تمام مزایا و کاربردهای خوب، آیا ایرادی دارد؟ در پاسخ باید گفت بله، تزریق چربی به صورت نیز مانند هر روش زیبایی دارای معایبی است که در ادامه به آن ها اشاره شده است.

⚫ نتایج نهایی ممکن است مدتی طول بکشد: تغییرات در حجم و شکل صورت پس از تزریق چربی ممکن است زمانی طول بکشد تا به شکل نهایی خود برسد. برای مشاهده نتیجه دائمی و نهایی لازم است مدتی صبر کنید.

⚫ ممکن است نیاز به تزریق‌ مجدد باشد: بخشی از چربی تزریق شده ممکن است جذب نشده و نیاز به تزریق‌های تکمیمی برای دست‌یابی به نتایج مطلوب باشد.

⚫ احتمال بروز مشکل در نتیجه نهایی: بسته به تکنیک تزریق و جذب چربی، ممکن است نتایج نهایی یکنواخت نباشد و تفاوت‌هایی در شکل و حجم صورت به وجود آید.

اشتراک گذاری مطلب:

دکترفرزاد پاکدل

زمینه کاری و تجربیات و زمینه تحقیقات: دکتر فرزاد پاکدل از سال 1389 بعنوان جراح پلاستیک و زیبایی وترمیمی چشم و قسمت فوقانی صورت و اربیت(حدقه) در دانشگاه علوم پزشکی ایران و همچنین در بخش خصوصی و از سال 1391 در دانشگاه علوم پزشکی تهران در بیمارستان چشم پزشکی فارابی اشتغال داشته اند و پیش از آن از سال 1381 در بخش دانشگاهی و خصوصی به چشم پزشکی اشتغال داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *