دکتر فرزاد پاکدل / جراحی چشم / جراحی عیوب انکساری چشم چیست و چگونه انجام می شود؟

جراحی عیوب انکساری چشم چیست و چگونه انجام می شود؟

جراحی عیوب انکساری چشم یا عمل پی آر کی

جراحی عیوب انکساری چشم چیست و چگونه انجام می شود؟ جراحی عیوب انکساری یکی از عمل های بسیار حساس است که برای رفع مشکلات بینایی انجام می شود. عملکرد چشم به این صورت است که نور را منکسر می کند و شما محیط را می بیند. اگر چشم شما قادر به انجام این انکسار یا شکستگی نور نباشد، نیاز به جراحی دارد. چشم پزشک برای انجام این جراحی از لیزر استفاده می کند تا مشکلات بینایی ناشی از عیوب انکساری را برطرف کند. در این مطلب قصد داریم با بهره گیری از دانش و تجربیات آقای دکتر فرزاد پاکدل بیشتر در این مورد صحبت کنیم. دکتر فرزاد پاکدل بهترین متخصص چشم در تهران است که تجربه بالایی در این زمینه دارد.

جراحی عیوب انکساری چشم

جراحی عیوب انکساری چشم چیست؟

جراحی PRK یا اصلاح عیوب انکساری چشم از مهمترین جراحی های چشم است که برای اصلاح عیوب انکساری چشم انجام می شود. عیوب انکساری چیست و چرا باید عمل شود؟ این سوالی است که قطعاً تا این لحظه ذهن شما را درگیر کرده است. منظور از عیوب انکساری مشکلاتی هستند که برای یک فرد در اثر تماس نور با چشم بوجود می آیند. عملکرد قرنیه در چشم برای شکستن نور است. زمانی که قرنیه نازک می شود، دیگر قادر به شکستن نور نیست. بنابراین این نور وارد چشم شد و مشکلاتی مانند خشکی چشم و اختلال در بینایی را برای فرد بوجود می آورد. برای رفع این مشکل چشم پزشک انجام عمل پی آر کی را به شما توصیه می کند.

چه کسانی کاندید جراحی عیوب انکساری چشم هستند؟

کاندیدهای عمل PRK افرادی هستند که از خشکی چشم رنج می برند. افرادی که دارای قرنیه نازک هستند و این موضوع به انکسار نور کمکی نمی کند. عمل PRK یا عیوب انکساری روش درمانی خوبی برای این افراد می باشد.

بیمارانی که عمل آب مروراید انجام داده اند و از لنز خاصی استفاده کرده اند، بینایی آنها نیاز به بهبود دارد. می بایست برای آنها عمل پی آر کی انجام شود.

شرایط انجام عمل

عمل PRK چشم برای افرادی انجام می شود که سن آنها بالاتر از ۱۸ سال و ۲۱ سال است. چرا که در این سنین احتمال تغییر بینایی وجود دارد. افرادی که شماره چشم آنها طی یک سال گذشته تغییری نکرده است.

چه زمانی نباید جراحی عیوب انکساری چشم را انجام داد؟

عیوب انکساری ناپایدار

داشتن اسکار یا بیماری های قرنیه

گلوکوم پیشرفته

آب مروارید

دیابت کنترل نشده

زنان باردار یا شیرده

سابقه داشتن عفونت های چشمی

 جراحی عیوب انکساری چشم چگونه انجام می شود؟

پزشک پیش از جراحی پی آر کی چشم از پاکیمتر برای اندازه گیری ضخامت قرنیه استفاده می کند. از آنجایی که این عمل یک جراحی سرپایی است و در عرض ۱۵ دقیقه به اتمام می رسد، نیازی به بیهوشی کامل ندارید.

پیش از انجام عمل PRK، چشم شما با استفاده از یک قطره بی حسی می شود. پس از اثر کردن بیحسی، از یک نگهدارند پلک برای باز نگه داشتن چشم استفاده می شود.

سپس چشم پزشک لایه خارجی قرنیه که به آن اپیتلیوم گفته می شود را برمیدارد. برای برداشتن این قسمت، از یک برس، تیغه و یا لیزر استفاده می شود. چشم پزشک از شما می خواهد که تنها به نور خیره شوید و به این جزئیات توجهی نکنید.

عمل جراحی عیوب انکساری چشم چگونه انجام می شود؟

مرحله بعد در عمل پی آر کی تغییر شکل قرنیه با استفاده از لیزر است. با شروع لیزر کردن، شما ممکن است صدای کلیک بشنوید.

کلام پایانی

جراحی عیوب انکساری چشم یا عمل پی آر کی یکی از جراحی های بسیار مهم است که روی قرنیه انجام می شود. این عمل ارتباطی به پیرچشمی ندارد و برای افرادی انجام می شود که قرنیه آنها نازک شده و یا دچار خشکی چشم شده اند. انتخاب پزشک خوب برای انجام این عمل می تواند یک عمل موفقیت آمیز را برای شما رقم بزند. دکتر فرزاد پاکدل بهترین چشم پزشک در ونک تهران با تخصص جراحی چشم و جراحی پلاستیک چشم و صورت، این جراحی را انجام می دهد.  

اشتراک گذاری مطلب:

دکترفرزاد پاکدل

زمینه کاری و تجربیات و زمینه تحقیقات: دکتر فرزاد پاکدل از سال 1389 بعنوان جراح پلاستیک و زیبایی وترمیمی چشم و قسمت فوقانی صورت و اربیت(حدقه) در دانشگاه علوم پزشکی ایران و همچنین در بخش خصوصی و از سال 1391 در دانشگاه علوم پزشکی تهران در بیمارستان چشم پزشکی فارابی اشتغال داشته اند و پیش از آن از سال 1381 در بخش دانشگاهی و خصوصی به چشم پزشکی اشتغال داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *