دکتر فرزاد پاکدل / جراحی پلک / جراحی همزمان با جراحی پلک

جراحی همزمان با جراحی پلک

به دلایل مختلفی، برخی از بیماران، عمل جراحی زیبایی بینی را همزمان با سایر روش های جراحی پلاستیک صورت، از جمله عمل بلفاروپلاستی (جراحی پلک) انجام می دهند. برخی از آن ها این ترکیب را صرفاً به این دلیل انتخاب می‌کنند که قصد دارند طی انجام یک عمل بیش از یک ویژگی صورت را بهبود ببخشند. در حالی که برخی دیگر، عمل ترکیبی دوم را برای دستیابی به تعادل بیشتر در ویژگی‌های صورت در نظر می گیرند. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با جراحی های همزمان با جراحی پلک آشنا کرده و در ارتباط با مسائل مرتبط با آن صحبت کنیم.

جراحی همزمان با جراحی پلک

جراحی همزمان بلفاروپلاستی پلک بالا با جراحی های دیگر:
گاهی برخی از مراجعین که قصد جراحی پلک دارند این سوال برایشان مطرح است که می توان جراحی دیگری را همزمان انجام داد یا خیر . در پاسخ باید گفت بله تنها با توجه به صلاحدید پزشک این امکان وجود دارد .
امکان انجام لیفت ابرو، تزریق چربی که به منظور برطرف کردن هر گونه فرورفتگی صورت انجام می شود .
اصلاح موقعیت غده اشکی
لیفت پیشانی، تزریق بوتاکس و …. همزمان با انجام جراحی پلک وجود دارد .
پزشک بعد از معاینه کامل بیمار، شرایط را بررسی می کند و با توجه به موقعیت فرد بهترین روش های جراحی را به بیمار پیشنهاد می کند تا بتوان نتیجه بهتری را به دست آورد.

جراحی همزمان بینی و پلک

یکی از دلایل اصلی انجام جراحی همزمان بینی و پلک توسط جراحان پلاستیک صورت، این است که به جراح اجازه داده می شود بینی و چشم های فرد متقاضی را نسبت به شرایط یکدیگر تغییر شکل داده تا تعادل زیبایی کلی صورت را بهبود بخشد. رسیدن به تعادل زیبایی صورت یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در تعیین موفقیت یا عدم موفقیت یک عمل زیبایی همزمان است و هم بینی و هم چشم، نقش بسیار مهمی در این معادله ایفا می کنند.

بهبود تعادل زیبایی کلی صورت، یکی از دلایل اصلی انجام جراحی همزمان بینی و پلک

جراحی همزمان بینی و پلک

چه زمانی عمل بلفاروپلاستی باید با جراحی بینی همزمان انجام شود؟

جراحی همزمان بینی و پلک را می توان زمانی که بیمار به انجام هر دو عمل علاقه مند باشد و کاندیدای مناسبی نیز برای هر دو تلقی شود، انجام داد. اما به جز این، چندین مؤلفه‌ی دیگر وجود دارد که مشخص می‌کند آیا انجام دو عمل زیبایی به طور همزمان منطقی است یا خیر. مهمترین این مؤلفه‌ها عبارت اند از:

مهمترین مسائلی که در این مؤلفه بررسی می شوند این است که بیمار چه کسی است؟ آیا او از وضعیت سلامت مناسبی برخوردار است، آیا می تواند عمل کمی طولانی تر نسبت به عمل های دیگر را تحمل کند؟ پزشک معالج باید با در نظر گرفتن شرایط بیمار، تیمی را به عنوان جراح جمع آوری کند که به او امکان انجام یک جراحی ایمن را دهد و فرد متقاضی نیز به نتیجه‌ی مطلوب و مناسب برسد.

مؤلفه‌ی بعدی این است که جراح چه کسی است؟ اگر جراح فردی بسیار کاربلد باشد، انجام این عمل ترکیبی می‌تواند زمان کمی ببرد. توجه داشته باشید اگر عمل در زمان کمتری انجام شود، شرایط برای بیمار ایمن‌تر خواهد بود. به این صورت که بیمار سریعتر از روی میز عمل خارج می شود، تورم کمتری را تجربه می کند و غیره.

مؤلفه‌ی بعدی موضوع هزینه است و مسلماً انجام جراحی همزمان بینی و پلک هزینه بیشتری نسبت به انجام یک عمل تنها به همراه دارد. بیمار قبل از انجام عمل باید به هزینه‌ها توجه داشته باشد و ببیند آیا می‌تواند هزینه‌ی دو عمل همزمان را بپردازد یا خیر

نکته‌ی قابل توجه در این جا این است که هزینه‌ی انجام عمل ترکیبی برابر با هزینه‌ی عمل اول به علاوه‌ی هزینه‌ی عمل دوم نیست. در واقع به علت استفاده‌ی یکباره از دارو های بیهوشی، اتاق عمل و… هزینه ها بسیار پایین می آیند.

طبیعتاً زمان بهبودی پس از عمل همزمان بیشتر از زمان بهبودی پس از انجام یک عمل خواهد بود. همچنین شرایط بهبودی نیز به علت سنگین تر بودن عمل سخت تر خواهد بود. اما نکته‌ی مهم این است که زمان بهبودی عمل همزمان در مقایسه با مجموع زمان‌های بهبودی دو عمل به صورت تکی کمتر خواهد بود. شرایط سختی بهبودی نیز به همین شکل می باشد و فرد سختی کمتری را تجربه می کند.

زمان بهبودی عمل همزمان در مقایسه با مجموع زمان‌های بهبودی دو عمل به صورت تکی کمتر خواهد بود.

مزایای جراحی همزمان بینی و پلک

علاوه بر مزایایی که بالاتر برای جراحی همزمان بینی و پلک به آنها اشاره شد، این جراحی ترکیبی دارای دو مزیت مهم دیگر است. اولین مزیت مهم دیگر شامل این است که شما در این عمل فقط باید یک بار هزینه‌ی بیهوشی و اتاق عمل را پرداخت کنید. مزیت دوم نیز این است که با انجام عمل ترکیبی بینی و پلک، شما نیازمند گذراندن فقط یک بار دوره‌ی نقاهت هستید. در واقع به زبان خودمانی می توان گفت با یک تیر دو نشان را میزنید!

خطرات عمل ترکیبی بینی و پلک

به طور طبیعی در انجام دو عمل زیبایی صورت در مقایسه با انجام یک عمل، زمان و عوارض جانبی جراحی افزایش خواهند یافت. اما جای نگرانی نیست. تا زمانی که شما از سلامت کلی خوبی برخوردار باشید و جراح تان نیز یک جراح پلاستیک صورت ماهر و با تجربه باشد، انجام جراحی همزمان بینی و پلک نباید خیلی بیشتر از انجام یک عمل جراحی طول بکشد. همچنین خطرات مرتبط با آن نیز در این صورت به میزان قابل توجهی افزایش نخواهد یافت. برای کاهش خطرات و عوارض جانبی مهم است که قبل از انجام عمل، جراح سابقه‌ی پزشکی شما را ارزیابی کند. علاوه بر این او یک معاینه‌ی فیزیکی کامل، از جمله آزمایش خون و سایر آزمایشات پزشکی را نیز بر روی شما انجام خواهد داد.

  • در انجام این عمل ترکیبی توجه به این نکته حائز اهمیت است که تورم در اطراف بینی و نواحی چشم بسیار زیاد خواهد بود. مسلماً این مقدار تورم کمی بیشتر از میزان تورم پس از انجام یک عمل خواهد بود؛ به خصوص اگر جراحی بلفاروپلاستی بر روی پلک پایین انجام شود. همچنین، دوره‌ی نقاهت این عمل ترکیبی و همزمان نیز می تواند کمی طولانی تر باشد.

سخن پایانی

بینی و چشم‌ها همسایه های یکدیگر در صورت هستند و بهبود شرایط همزمان آن ها گزینه ای عالی برای رسیدن به ظاهری زیبا است. به این صورت که می توان با انجام جراحی همزمان بینی و پلک به ظاهری کامل تر و یکدست تر رسید. به علاوه، همانطور که در بالاتر نیز به آن اشاره شد، بیماران به جای اینکه در دو دوره‌ی بهبودی جداگانه منتظر رسیدن به نتایج مورد نظر خود بمانند، در زمانی کوتاه تر دوره‌ی بهبودی را سپری می کنند. همچنین می توانید از لیفت پیشانی، تزریق بوتاکس و .. نیز به صورت همزمان با جراحی پلک استفاده کنید.

انجام عمل رینوپلاستی و جراحی پلک به صورت همزمان و به شکلی ترکیبی می توانند ظاهری شاداب و جوان را به صورت شما هدیه دهد به طوری که هر روز صبح از دیدن خود در آینه خوشحال و راضی باشید.

اشتراک گذاری مطلب:

دکترفرزاد پاکدل

زمینه کاری و تجربیات و زمینه تحقیقات: دکتر فرزاد پاکدل از سال 1389 بعنوان جراح پلاستیک و زیبایی وترمیمی چشم و قسمت فوقانی صورت و اربیت(حدقه) در دانشگاه علوم پزشکی ایران و همچنین در بخش خصوصی و از سال 1391 در دانشگاه علوم پزشکی تهران در بیمارستان چشم پزشکی فارابی اشتغال داشته اند و پیش از آن از سال 1381 در بخش دانشگاهی و خصوصی به چشم پزشکی اشتغال داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *