دکتر فرزاد پاکدل / درمان / بهترین زمان درمان انحراف چشم در کودکان

بهترین زمان درمان انحراف چشم در کودکان

بهترین سن برای درمان انحراف چشم در کودکان

بهترین زمان درمان انحراف چشم در کودکان چه سنی است؟ انحراف چشم در کودکان چگونه درمان می شود؟ علت چپ شدن ناگهانی چشم در کودکان چیست؟ درمان انحراف چشم کودک یکی از سوالات والدینی است که کودک آنها با این عارضه درگیر است. به ویژه کودکانی که انحراف شدید چشمی دارند و این موضوع دوبینی و تنبلی چشم را برای آنها به همراه دارد. دوبینی باعث می شود کودک درک درستی از آنچه که میبیند نداشته باشد. در این مطلب قصد داریم از بیانات دکتر فرزاد پاکدل بهترین متخصص چشم در تهران برای درمان این مشکل بهره بگیریم.

درمان انحراف چشم در کودکان چیست؟

درمان انحراف چشم در کودکان چیست؟

استفاده از عینک برای درمان انحراف چشم کودک

اولین درمان انحراف چشم در کودکان عینک است. در مواردی که بینایی کودک به دلیل نزدیک بینی و یا دوربینی تار شده باشد، پزشک به شما استفاده از عینک را توصیه می کند. پزشک برای کودک عینک مناسب با وضعیت دوربین و یا آستیگمات تجویز می نماید. با استفاده از عینک دیگر نیازی به فشار آوردن به چشم ها نیست و انحراف چشم به تدریج اصلاح می شود.

استفاده از عینک برای درمان انحراف چشم در کودکان

استفاده از قطره و بستن چشم با پچ 

یکی از موثرترین روش های درمان انحراف چشم کودک استفاده از قطره و پچ چشمی می باشد. پچ و قطره های چشمی جهت تقویت چشم ضعیف توصیه می شوند. قطره باعث می شود که کودک راحت تر بتواند چشم های خود را در حالت صاف نگه دارد. پچ نیز با پوشاندن چشم قوی موجب تقویت عضلات ضعیف چشم می شود. 

استفاده از قطره و پچ برای درمان انحراف چشم در کودکان

ورزش های مخصوص چشم

انجام ورزش های چشمی مانند چرخاندن چشم ها در جهت های مختلف به تقویت عضلات چشمی و درمان انحراف چشم کودک کمک می کند. معمولاً پزشک توصیه می کند کودک پس از مشاهده تلویزیون و یا کار با موبایل و کامپیوتر این ورزش ها را انجام دهد. 

ورزش چشمی برای درمان انحراف چشم در کودکان

جراحی برای درمان انحراف چشم کودک

جراحی جهت درمان انحراف چشم کودکان یک درمان تخصصی و تهاجمی می باشد که توسط جراح چشم انجام می شود. این جراحی یکی از روش های ایمن برای درمان انحراف چشم می باشد. وقتی  شدت انحراف چشم به قدری باشد که با استفاده از عینک و یا پچ قابل درمان نباشد، جراحی توصیه می شود.

جراحی برای درمان انحراف چشم در کودکان

این جراحی با بیهوشی عمومی انجام می شود. پس از بیهوشی یک برش کوچک در بافت چشم ایجاد می شود تا ماهیچه های چشم در معرض دید قرار بگیرند. جراح با روش های مخصوص می تواند عضله را سفت کند و طول یا موقعیت آنها را تغییر دهد. سپس کشش کمتری در چشم ایجاد می کند و در آخر کار برش را بخیه می زند. پس از جراحی ۲ الی ۳ روز طول می کشد تا کودک بتواند دوران نقاهت را به پایان برساند.

سوالات متداول

 بهترین سن برای عمل انحراف چشم کودکان چه سنی است؟

هر چقدر شما در سنین پایین تر برای درمان انحراف چشم کودک خود اقدام کنید، بهتر است. سعی کنید این درمان را تا پیش از ۷ سالگی پیگیری کنید.

علت چپ شدن ناگهان چشم در کودکان چیست؟

مشکلات مغزی، تومور، فلج مغزی و مواردی که به مغز مربوط هستند.

انحراف چشم در کودکان زیر ۲ سال چگونه درمان می شود؟

اگر انحراف چشم خیلی زیاد باشد، پزشک جراحی را توصیه خواهد کرد. برای کودکان زیر دو سال پزشکان سعی می کنند از روشهایی مانند استفاده از قطره و پچ چشمی، استفاده کنند. 

درمان خانگی انحراف چشم چیست؟

ورزش و تمرینات چشمی یکی از از روش های درمان انحراف چشم کودک است که باید طبق برنامه ای که پزشک ارائه می دهد، انجام شود. 

انحراف چشم در کودکان قابل درمان است؟

بله روش های مختلفی برای درمان آن وجود دارد که بسته به میزان انحراف در چشم ها توسط متخصص چشم پزشک انتخاب می شود.

برای انحراف چشم کودکان چه باید کرد؟

باید در وهله اول به متخصص یا چشم پزشک مراجعه کنید و در این مورد با او مشورت کنید. او کارهایی که باید انجام شود تا میزان انحراف و مشکلات چشمی تشخیص داده شود را برای کودک شما تجویز خواهد کرد.

دلیل انحراف ناگهانی چشم کودکان چیست؟

تماشای مرتب تلویزیون و استفاده از موبایل به طور که چشم ها خسته می شوند، می تواند دلیل آن باشد. علاوه بر این می تواند ارثی و نهفته باشد که به مرور خود را نشان می دهد.

کلام پایانی

درمان انحراف چشم در کودکان یکی از روش های درمانی است که توسط بسیاری از والدین پیگیری می شود. در واقع بهترین درمان بدون جراحی بیشتر مد نظر والدین می باشد. اکثر والدین از انجام جراحی برای کودک خود می ترسند و ترس آنها بیشتر مربوط به کاهش دید یا از دست دادن بینایی است.

این در حالی است که انحراف چشم منجر به تاثیر نامطلوب بر بینایی کودک می شود. زیرا جهت دید مناسب باید هر دو چشم به صورت همزمان در یک راستا وجود ندارد. در صورتی که انحراف چشم در کودک به درستی درمان نشود، در بزرگسالی منجر به ایجاد مشکلات بینایی می شود. به این ترتیب شما می بایست هر چه زودتر نسبت به درمان آن برای کودک خود اقدام کنید. بهترین متخصص برای درمان انحراف چشم کودکان در تهران، دکتر فرزاد پاکدل می باشد.

اشتراک گذاری مطلب:

دکترفرزاد پاکدل

زمینه کاری و تجربیات و زمینه تحقیقات: دکتر فرزاد پاکدل از سال 1389 بعنوان جراح پلاستیک و زیبایی وترمیمی چشم و قسمت فوقانی صورت و اربیت(حدقه) در دانشگاه علوم پزشکی ایران و همچنین در بخش خصوصی و از سال 1391 در دانشگاه علوم پزشکی تهران در بیمارستان چشم پزشکی فارابی اشتغال داشته اند و پیش از آن از سال 1381 در بخش دانشگاهی و خصوصی به چشم پزشکی اشتغال داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *