دکتر فرزاد پاکدل / تزریقات زیبایی / درمان سردرد با بوتاکس امکان پذیر است؟

درمان سردرد با بوتاکس امکان پذیر است؟

آیا درمان سردرد با بوتاکس امکان پذیر است؟
آنچه می خوانید...

درمان سردرد با بوتاکس امکان پذیر است؟ یکی از جدیدترین روش هایی که می تواند به درمان میگرن کمک کند تزریق بوتاکس است. در واقع افرادی که مشکل سینوزیت دارند نیز می توانند برای درمان سردردهای خود از این روش استفاده کنند. اکثر افراد آن را به عنوان بوتاکس سردرد می شناسند. در واقع بوتاکس نوعی نوروتاکسین است که از یک نوع باکتری به نام کلستریدیوم بوتولینوم ساخته می شود. این سم ماهیچه ها را فلج کرده و تمامی سیگنال های عصبی را مسدود می کند. در حال حاضر درمان سردرد با بوتاکس امکان پذیر است اما این روش برای همه کارساز نبوده و نیست. اینکه می تواند برای شما موثر واقع شود را باید از پزشک متخصص بپرسید. دکتر فرزاد پاکدل بهترین دکتر بوتاکس در تهران است که در این مطلب از تجربیات ایشان بهره می گیریم.

درمان سردرد با بوتاکس

درمان سردرد با بوتاکس چگونه انجام می شود؟

برای درمان سردرد با بوتاکس شما می بایست یک جلسه مراجعه داشته باشید. در این جلسه تزریق بوتاکس معمولاً چیزی حدود 20 دقیقه طول می کشد. در این جلسه پزشک یک سوزن بسیار کوچک که سر سوزن سرنگ انسولین است برای تزریق استفاده می کند. برای تزریق شما درد زیادی را احساس نخواهید کرد و درد آن چیزی مشابه درد ورود سوزن است. طی یک جلسه پزشک به عضلات کم عمق پوست شما مقدار بسیار کمی بوتاکس تزریق می کند.

بوتاکس سردرد در هفت ناحیه کلیدی صورت انجام می شود. ممکن است نیاز باشد در نواحی گردن نیز تزریق انجام شود که این موضوع بسته به تشخیص پزشک انجام می شود.

برای درمان میگرن با بوتاکس پزشک هر 12 هفته یکبار به شما توصیه می کند که تزریق را در نواحی اطرف سر و گردن انجام دهید. این کار باعث می شود سردردهای میگرنی کاهش پیدا کنند. پزشک این تزریق را به طور مساوی به دو طرف سر و گردن شما تزریق می کند تا زاویه سازی نیز برای چهره شما رعایت شود. نتیجه درمان را می توانید 2 تا 3 هفته پس از اولین تزریق متوجه شوید. به شما توصیه می کنیم تزریق را زیر نظر متخصص انجام دهید. متاسفانه این کار توسط آرایشگران نیز انجام می شود. آنها تخصص و تسلط کافی برای انجام این کار را ندارند. علاوه بر اینکه دانشی نسبت به اجزای صورت و لایه های زیرین صورت را ندارند.

دکتر فرزاد پاکدل متخصص جراحی پلاستیک چشم و صورت و بهترین متخصص چشم در تهران این کار را به شیوه ای تخصصی و درمانی انجام می دهد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مطب دکتر فرزاد پاکدل تماس بگیرید.

چگونگی درمان سردرد با بوتاکس

در حقیقت یکی از اصلی ترین دلایل مراجعه افراد به متخصص مغز و اعصاب، سردردهای پی در پی می باشد که بوتاکس در این خصوص گامی مؤثر برداشته است. تزریق بوتاکس از طریق فلج کردن عضلات، جلوی انقباض عضلات را می گیرد و همین امر سردرد را کاهش می دهد. بنا به گفته برخی از محققان، بوتاکس سیگنال های درد را در پایانه های عصبی گردن و سر آزاد کرده و از این طریق انتقال سیگنال های درد به نخاع کاهش می یابد.

میگرن و درمان سردرد با بوتاکس

در صورتی که درمان سردرد با بوتاکس تشخیص داده شد، پزشک هر 3 ماه یک بار تزریق بوتاکس را به بیمار تجویز می کند. این احتمال وجود دارد که برخی افراد پس از درمان بهبود یابند و بیماری برخی عود کند. بنابراین توصیه می شود پیش از اقدام به بوتاکس، در ارتباط با نوع و دوره سردرد خود با پزشک متخصص مشورت کنید تا وی تشخیص دهد که تزریق بوتاکس برای شما مناسب است یا خیر. در صورتی که پزشک تزریق بوتاکس را تجویز کند، با توجه به پاسخ شما به بوتاکس و با در نظر گرفتن برنامه درمانی شما، مدت زمانی را توصیه می کند.

عوارض روش درمان سردرد با بوتاکس

با وجود این که بوتاکس سردرد در بیشتر موارد نتایج شگفت انگیزی داشته اما همانند دیگر روش های طبیعی، عوارضی دارد. به ویژه اگر تشخیص به تزریق آن توسط پزشکی متخصص صورت نگیرد، با عوارض جانبی زیادی همراه خواهد بود. این عوارض به ترتیب عبارتند از:

تهوع

احساس خستگی

ضعف

درد گردن

واکنش های آلرژیکی مانند کهیر، قرمزی، درد

قرینه نشدن ابروها

تورم در محل تزریق

افتادگی پلک

سردرد مزمن

خوشبختانه احتمال بروز این عوارض بسیار کم است و در صورت مشاهده ظرف مدت چند هفته یا چند روز برطرف می شود. تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر مشاهده عوارض پایدار و جدی در خصوص تزریق بوتاکس برای درمان سردرد دیده نشده است. شایع ترین عارضه تزریق بوتاکس، درد گردن است که بهتر است برای کاهش این درد از کیسه یخ استفاده شود. البته ممکن است نتایج حاصل از بوتاکس ظرف دو هفته ادامه پیدا کند.

آیا درمان سردرد با بوتاکس موثر است؟

بوتاکس سردرد یکی از جدیدترین روش های درمانی برای سردردهای سینوزیت و میگرن است. افرادی که سردردهای مزمن میگرنی دارند، سردردها آنها به طور قابل توجهی بهبود یافته است. علاوه بر اینکه بسیاری از کسانی که برای درمان سردردهای خود در یک ماه گذشته اقدام کرده اند، گزارش کرده اند که در یک ماه گذشته سردردی نداشته اند.

دیگر گزارش ها مربوط به تزریق بوتاکس در دو نوبت بوده که به نظر میرسد تعداد دفعات سردرد آنها کاهش پیدا کرده و به نصف رسیده است. به این ترتیب می توان برآورد کرد که با ادامه دادن درمان تا 5 دوره، میزان سردردها تا 70 درصد کاهش پیدا می کند.

پزشکان بر این باور هستند که بوتاکس یکی از موثرترین روش های درمان سردردهای میگرنی است. زیرا مواد شیمیایی که کار انتقال سیگنال درد به مغز را انجام می دهند، مسدود می کند. بوتاکس به عنوان یک سد در مسیر آنها عمل می کند. در واقع مواد شیمیایی را پیش از رسیدن به انتهای عصب که در سر و گردن قرار دارد، متوقف می کند.

چه افرادی کاندید درمان سردرد با بوتاکس هستند؟

همه می توانند این تزریق را انجام دهند اما افرادی که در اولویت هستند به ترتیب زیر می باشند:

افرادی که سابقه سردردهای میگرنی دارند.

کسانی که اغلب اوقات سردردهای تنشی دارند و گاهی این سردردها 4 ساعت در روز ادامه پیدا می کنند.

افرادی که در ماه 14 بار سردرد دارند.

کسانی که سردردهای خوشه ای مشابه میگرن دارند.

چه زمانی برای درمان سردرد با بوتاکس به متخصص مراجعه کنیم؟

مراجعه به متخصص برای تزریق بوتاکس سردرد به شرایط شما بستگی دارد. در صورتی که سردردهای شما در شرایط مختلف مشکلات متعددی برای شما ایجاد می کنند، بهتر است هر چه زودتر به متخصص مراجعه کنید. اگر می پرسید به کدام متخصص مراجعه کنید، به شما توصیه می کنیم به چشم پزشک و جراح پلاستیک چشم و صورت مراجعه کنید. دکتر فرزاد پاکدل بهترین چشم پزشک در پونک تهران است که این تزریق را به صورت تخصصی انجام می دهد و بسیاری از بیماران از مراجعه خود رضایت کامل داشته اند.

نظرات مراجعه کنندگان در مورد درمان سردرد با بوتاکس نزد دکتر فرزاد پاکدل

دکتر فرزاد پاکدل بهترین جراح پلک در تهران هست که بوتاکس هم انجام میده

دکتر فرزاد پاکدل درجه یک هست کافیه یسر به سایتش بزنی تا فقط رزومه رو ببینی

هزینه بوتاکس سردرد

با توجه به تعداد دفعات تزریق هزینه نیز متفاوت خواهد بود. هر چند هزینه به تعداد دفعات و جلسات نیز بستگی دارد. در حال حاضر هزینه این تزریق در تهران چیزی حدود 2 الی 3 میلیون برای هر جلسه می باشد.

سوالات متداول

گردن درد بعد از بوتاکس میگرن چقدر ادامه پیدا می کند؟

این مدت برای همه افراد یکسان نیست و ممکن است یک الی دو هفته بعد برطرف شود. برخی افراد به دلیل واکنش آلرژیکی که دارند، ممکن است این درد را تا چند هفته نیز داشته باشند.

بهترین نوع بوتاکس برای میگرن چیست؟

از بوتاکس معمولی می توان برای درمان سردرد و میگرن استفاده کرد. شما می توانید از بوتاکس اونابوتولینوم توکسین استفاده کنید.

کلام پایانی

در نهایت می توان گفت بوتاکس سردرد یکی از بهترین روش ها برای درمان سردردهای مختلف مانند میگرن و سینوزیت می باشد. در این مطلب هر آنچه می توانست به شما در شناخت این موضوع کمک کند را بیان کردیم. برای تزریق حتما به متخصص مراجعه کنید و از مراجعه به افرادی که تخصص و دانش این کار را ندارند، خودداری کنید. شاید هزینه کمتری از شما بگیرند اما این را تخصصی انجام نخواهند داد. عوارض آن را نیز می توان در نظر گرفت که در بسیاری از رسانه ها آنها را قطعاً دیده اید.

اشتراک گذاری مطلب:

دکترفرزاد پاکدل

زمینه کاری و تجربیات و زمینه تحقیقات: دکتر فرزاد پاکدل از سال 1389 بعنوان جراح پلاستیک و زیبایی وترمیمی چشم و قسمت فوقانی صورت و اربیت(حدقه) در دانشگاه علوم پزشکی ایران و همچنین در بخش خصوصی و از سال 1391 در دانشگاه علوم پزشکی تهران در بیمارستان چشم پزشکی فارابی اشتغال داشته اند و پیش از آن از سال 1381 در بخش دانشگاهی و خصوصی به چشم پزشکی اشتغال داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *