دکتر فرزاد پاکدل / جراحی پلاستیک صورت / لیفت صورت با نخ معجزه زیبایی

لیفت صورت با نخ معجزه زیبایی

لیفت صورت با نخ چگونه انجام می شود؟فیلم لیفت صورت

پوست صورت با افزایش سن به مرور زمان خاصیت کلاژن سازی خود را از دست می دهد و شل و افتاده می شود. به علاوه ماهیچه هایی که مسئول نگهداری بافت و عضلات صورت بودند دیگر ضعیف شده اند و خود را رها می کنند. در نیتجه چهره ای افتاده و پیر به صورت داده می شود. اما جای نگرانی نیست خوشبختانه با پیشرفت علم در صعنت زیبایی روش های زیادی برای جوانسازی صورت ارائه شده است که یکی از آنها لیفت صورت با نخ می باشد. لیفت صورت با نخ یکی از روش های کم تهاجمی برای از بین بردن چین و چروک ها و جوانسازی صورت می باشد. ما در این مقاله قصد داریم به شرح لیفت صورت با نخ بپردازیم. با ما همراه باشید.

لیفت صورت با نخ چیست؟

تا چندسال پیش تنها راه قطعی جوانسازی صورت و برطرف کردن چین وچروک ها جراحی لیفت صورت بود. یک جراحی دشوار همراه با دوران نقاهت طولانی. اما امروز روش های زیادی برای لیفت صورت ارائه شده است و دیگر نیازی به رفتن زیر تیغ جراحی و بریدن پوست های اضافه نیست بلکه با انجام بسیاری از این روش ها که در مقایسه با جراحی کم تهاجمی تر می باشند می توان نتیجه دلخواه دست یافت. لیفت صورت با نخ با استفاده از نخ بخیه های جذبی و یا موقت انجام می شود. پزشک شما بر اساس محاسبات دقیق با استفاده از این نخ ها اقدام به لیفت و بالاکشیدن پوست می کند. این بخیه ها در صورت پوست کار می شوند و تاثیر بسزایی در جوانسازی پوست دارند.

لیفت صورت با نخ چه مزایایی دارد؟

علاوه بر اینکه با لیفت صورت با نخ معجزه جوانسازی را در خود می بینید این روش دو مزیت بسیار مهم دارد که به شرح زیر می باشد:

از دیگر مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نتیجه طبیعی

مهم ترین مزیت لیفت با نخ حفظ شدن شکل طبیعی صورت می باشد. هیچ یک از اجزای صورت حالت طبیعی خود را از دست نمی دهد و نخ ها با ظرافت بسیاری مشکلات پوست را برطرف می کنند.

  • ایمنی بالا

لیفت با نخ می تواند در تمامی نواحی صورت انجام پذیرد و بر خلاف سایر روش ها منحصر به یک بخش از صورت نمی باشد. این روش در صورتی که توسط بهترین جراح ترمیمی صورت انجام پذیرد هیچ خطر و عارضه ای به دنبال ندارد.

  • دوران نقاهت کوتاه

دوران نقاهت در این روش بسیار کوتاه می باشد و معمولا بعد از ۵ روز می توانید به کارهای روزمره تان بازگردید.

  • بدون جای بخیه

پس از گذشت مدت زمان یک هفته تقریبا هیچ اثر و نشانه ای از لیفت روی صورت باقی نمی ماند.  نخ ها در زیر لایه های عمیق پوست صورت قرار می گیرند و به راحتی با چشم دیده نمی شوند.

  • هزینه مقرون به صرفه

در صورتی که جراحی لیفت صورت با بیهوشی عمومی و هزینه های بیمارستان و پزشک همراه می باشد  در مقابل لیفت با نخ از این دردسرها ندارد. بنابراین هزینه بسیار کمتری نسبت به نوع جراحی آن دارد.

آیا لیفت با نخ درد دارد؟

پرسشی که بسیاری از افرادی که می خواهند جوانسازی صورتشان از روش لیفت با نخ انجام شود این است که آیا این روش درد دارد؟

در حین انجام لیفت احساس کمی درد و سوزش طبیعی می باشد. به هرحال پوست توسط نخ کشیده می شود و ممکن است کمی آزار دهنده باشد البته با استفاده از داروهای بی حسی و مسکن ها قابل پیشگیری می باشد.

ماندگاری لیفت با نخ چقدر است؟

لیفت با نخ در مقایسه با دیگر جراحی های لیفت صورت ماندگاری کمتری دارد. جراحی لیفت صورت بین ۵ تا ۱۰ سال ماندگاری دارد اما لیفت با نخ می تواند بین ۱ الی۲ سال ماندگاری داشته باشد. پس از این مدت لازم است لیفت با نخ دوباره انجام شود تا تاثیر آن مشخص شود. اساسا لیفت با نخ بر اساس کلاژن سازی می باشد و باید با نخ های جذبی و نیمه جذبی استفاده شود به دلیل اینکه نخ های دائمی عوارض زیادی دارند و در موارد خاصی استفاده می شوند. ناگفته نماند که به طور کلی در فرآیندهای زیبایی میزان ماندگاری آن تا حد زیادی به سن و دیگر شرایط بالینی بدن بستگی دارد. پایداری این روش ها در صورتی که پوست بسیار پیر و افتاده شده باشد کوتاه است و معمولا درعرض ۴ ماه اثرات درمانی از بین می رود. روش های غیرجراحی لیفت صورت به افراد جوان تر توصیه می شود چرا که قابلیت کلاژن سازی در این افراد بیشتر  است.

اشتراک گذاری مطلب:

دکترفرزاد پاکدل

زمینه کاری و تجربیات و زمینه تحقیقات: دکتر فرزاد پاکدل از سال 1389 بعنوان جراح پلاستیک و زیبایی وترمیمی چشم و قسمت فوقانی صورت و اربیت(حدقه) در دانشگاه علوم پزشکی ایران و همچنین در بخش خصوصی و از سال 1391 در دانشگاه علوم پزشکی تهران در بیمارستان چشم پزشکی فارابی اشتغال داشته اند و پیش از آن از سال 1381 در بخش دانشگاهی و خصوصی به چشم پزشکی اشتغال داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *