دکتر فرزاد پاکدل / جراحی پلک / مهمترین نکات مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

مهمترین نکات مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

مراقبت های بعد از جراحی پلک - دکتر فرزاد پاکدل
آنچه می خوانید...

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی بیش از هر چیز به توجه شما مربوط می باشد. اینکه چقدر این مراقبت ها را پیگیر هستید و به درستی آنها را انجام می دهید. جراحی پلک یا بلفاروپلاستی یکی از انواع جراحی های زیبایی بوده که بدون بیهوشی و یا بستری در بیمارستان انجام می شود. این جراحی نیازمند مراقبت هایی بعد از عمل می باشد تا دوران نقاهت آن به خوبی طی شود. پس از جراحی برخی نکات مهم و توصیه های لازم توسط جراح به شما داده می شود که باید به طور مرتب پیگیری شوند. در این مطلب می خواهیم با استفاده از تجربیات آقای دکتر فرزاد پاکدل بهترین جراح پلک در تهران، این مراقبت ها را برای شما بیان کنیم.

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

نکات مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

پس از جراحی پلک لازم است شخصی همراه شما باشد تا شما را تا منزل همراهی کند.

دو روز اول بعد از عمل از شخصی بخواهید در کارهای روزمره به شما کمک کند. بیشترین ناراحتی و درد مربوط به چند روز اول بعد از جراحی می باشد که به مرور زمان کمتر می شود.

تا کشیدن بخیه ها، به هیچ عنوان ناحیه سر و چشمها را نشویید. سعی کنید برای استحمام از گردن به پایین را بشویید. شما پس اط کشیدن بخیه ها می توانید حمام کنید.

روزانه می توانید از آب و صابون برای تمیز کردن و شستشوی محل جراحی استفاده کنید.

مالش و فشار دادن چشم ها در دو هفته اول پس از جراحی ممنوع است.

داروهای خود را به موقع و مرتب میل کنید.

روزهای ابتدایی چشمان شما به نور حساس هستند. بهتر است از عینک آفتابی استفاده کنید.

تا مدتها از مصرف داروی آسپرین و داروهایی که خون شما را رقیق می کنند، خودداری کنید.

از نگاه کردن مستقیم به مانیتور، تلویزیون و موبایل به مدت سه روز خودداری کنید.

تا زمانی که دارو مصرف می کنید، به هیچ عنوان رانندگی نکنید.

فعالیت های سنگین و ورزش های پرتحرک را تا بهبودی کامل مدتی انجام ندهید.

برای مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی از چه داروهایی باید استفاده کنیم؟

مسکن ها و داروهای آنتی بیوتیک

قطره اشک مصنوعی برای کاهش میزان ترشحات بعد از عمل

استفاده از پماد چشمی برای جلوگیری از خشکی چشم و عفونت

سوالات متداول

نحوه خوابیدن بعد از عمل بلفاروپلاستی چگونه است؟


از خوابیدن به پهلو و سمت چشمی که جراحی کرده اید خودداری کنید. سعی کنید تا یک ماه به کمر بخوابید و اگر کمر درد دارید از بالشت برای بهبود وضعیت خواب خود استفاده کنید.

علت کوچک شدن چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی چیست؟


علت آن می تواند ناشی از تورم بعد از عمل باشد که با استفاده از کمپرس گرم می تواند به رفع این تورم کمک کرد. نگران این موضوع نباشید و به طور مرتب از کیسه آب گرم استفاده کنید.

کمپرس یخ بعد از عمل بلفاروپلاستی را تا چه زمانی باید ادامه دهیم؟


شما تا 24 ساعت یا 48 ساعت پس از عمل باید از کمپرس یخ استفاده کنید. بعد از دو روز شما می توانید از کمپرس گرم برای رفع التهاب و تورم استفاده کنید.

کلام پایانی

در نهایت در مورد مراقبت بعد از بلفاروپلاستی باید خدمت شما عرض کنیم که این موضوع مستلزم توجه شما است. در این مطلب در مرود مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی صحبت کردیم. نکات مهمی که باید به آنها توجه کنید تا دچار عفونت و مشکلات چشمی نشوید. دکتر فرزاد پاکدل بهترین جراح پلک در تهران است که این جراحی را به صورت تخصصی و با کمترین میزان اسکار انجام می دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه عمل بلفاروپلاستی و مراقبت های بعد از آن کافی است با مطب تماس بگیرید.

اشتراک گذاری مطلب:

دکترفرزاد پاکدل

زمینه کاری و تجربیات و زمینه تحقیقات: دکتر فرزاد پاکدل از سال 1389 بعنوان جراح پلاستیک و زیبایی وترمیمی چشم و قسمت فوقانی صورت و اربیت(حدقه) در دانشگاه علوم پزشکی ایران و همچنین در بخش خصوصی و از سال 1391 در دانشگاه علوم پزشکی تهران در بیمارستان چشم پزشکی فارابی اشتغال داشته اند و پیش از آن از سال 1381 در بخش دانشگاهی و خصوصی به چشم پزشکی اشتغال داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *