دکتر فرزاد پاکدل / جراحی چشم / مراقبت های قبل از عمل بلفاروپلاستی

مراقبت های قبل از عمل بلفاروپلاستی

مراقبت های قبل ازعمل بلفاروپلاستی دکتر فرزاد پاکدل

مراقبت های قبل از عمل بلفاروپلاستی نقش مهمی در طی کردن جراحی و دوران نقاهت پس از آن دارد. بالا رفتن سن سبب می شود خاصیت کلاژن سازی و حالت ارتجاعی پوست از بین برود. بسیاری مواقع پیش می آید که به دلیل پف و سنگینی پلک ها حتی بینایی فرد دچار اختلال می شود. اما توجه داشته باشید که افتادگی ابرو و پیشانی سبب تشدید علائم فوق می گردد. به همین جهت بسیاری از افرادی که دچار این ویژگی ها هستند به جراحی بلفاروپلاستی روی می آورند. البته توجه داشته باشید که جراحی بلفاروپلاستی نیز بایستی توسط بهترین جراح پلک در تهران انجام شود و اگر پزشک متخصص به این جراحی تسلط کامل نداشته باشد ممکن است جای بخیه و شکاف ها بر روی پلک باقی بماند.

قبل از عمل بلفاروپلاستی چه کارهایی باید انجام داد؟

بلفاروپلاستی را عموما با بی حسی موضعی انجام می دهند. برخی مواقع پیش می آید که هنگام عمل جراحی بلفاروپلاستی عمل دیگری مانند لیفت آندوسکوپی ابرو ، تزریق چربی زیر چشم و … انجام شود. امروز این عمل یکی از پرطرفدارترین عمل های جراحی پلک به حساب می آید. اما در نظر داشته باشید که قبل از عمل بلفاروپلاستی و هم چنین بعد از عمل بلفاروپلاستی بایستی نکاتی را رعایت کنید تا نتیجه عمل به بهترین شکل ممکن ظاهر شود. توجه داشته باشید عمل فقط بخشی از انتظارات شما را برآورده می کند و این مراقبت های قبل و بعد از عمل می باشد که می تواند تاثیر بسیار مهمی را در نتیجه عمل ایفا کند.

مراقبت های قبل ازعمل بلفاروپلاستی

مراقبت های قبل از عمل بلفاروپلاستی

در بخش پیش به این نکته اشاره کردیم که جراحی پلک یا بلفاروپلاستی بایستی توسط بهترین متخصص چشم در تهران صورت بگیرد. در این بخش به بررسی مراقبت های قبل از عمل بلفاروپلاستی می پردازیم و نکاتی را بیان می کنیم که لازم است حتما به آن ها توجه داشته باشید:

  • برخی داروها مانند آسپیرین و بروفن می توانند سبب رقیق شدن خون شوند. قبل از عمل بلفاروپلاستی لازم است مصرف اینداروها قط عشود تا در حین عمل با خونریزی مواجه نشویم. برخی مکمل ها مانند ویتامینE نیز می توانند در این عارضه نقش داشته باشند.
  • توجه داشته باشید که حتما قبل از عمل بلفاروپلاستی از حالت پلک های خود عکس بگیرید. بعد از جراحی مورد مقایسه قرار دهید تا متوجه تغییرات شگرف این عمل شوید.
  • بایستی تا دو هفته قبل از بلفاروپلاستی و ۱۰ روز بعد از عمل زیبایی پلک از مصرف دخانیات پرهیز کرده و مشروبات الکلی ننوشید. به این نکته توجه داشته باشید که نیکوتین موجود درسیگار می توانید روند ترمیم زخم و خون رسانی به بافت ها را با اختلال مواجه کند. الکل نیز می تواند همین کار را با شما کند.
  • در جلسه مشاوره که با دکتر فرزاد پاکدل در مورد جراحی پلک دارید حتما از مراقبت های قبل و بعد از بلفاروپلاستی پرس و جو کنید.
  • اگر داروی خاصی استفاده می کنید و یا به بیماری خاصی مبتلا هستید حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید.
  • شب قبل از جراحی پلک استحمام کرده و حتما برای جراحی پلک بدون آرایش باشید.
  • قبل از عمل شام سبک میل کنید و حدود ۶ الی ۸ ساعت ناشتا باشید تا معده حین عمل جراحی خالی باشد و مشکل از این لحاظ برایتان پیش نیاید.
  • بعد از جراحی معمولا نیاز به بستری ندارید اما از قبل برای بستری یا ماندن در بیمارستان خود را آماده کنید و تمامی وسایل هایی که لازم است همراه خود بردارید.
  • در روز عمل استرس نداشته باشید و سعی کنید فردی که به شما نزدیک تر را به عنوان همراه با خود ببرید.

توصیه ها و نکات مهم در عمل بلفاروپلاستی

بعد از عمل جراحی پلک تورم پشت پلک وجود دارد و برای درمان ورم چشم بعد از بلفاروپلاستی توصیه می شود از کمپرس سرد استفاده کنید.

توجه به این نکته داشته باشید که تورم بعد از عمل بلفاروپلاستی ممکن است شما را به این اشتباه وادارد که هم چنان پف پشت پلک باقی است اما نتیجه عمل درست بعد از فروکشیدن تورم قابل مشاهده می باشد و جای بخیه بعد از عمل پلک باقی نمی ماند.

کلام آخر

جراحی بلفاروپلاستی یکی از مهم ترین و پرطرفدارترین جراحی های حال حاضر می باشد. این جراحی بسیار حساس و ظریف است و هر گونه خطا در برش و یا مراقبت های قبل از بلفاروپلاستی می تواند نتایجی در بر داشته باشد که به احتمال زیاد سبب شوند عدم رضایت بیمار را در بر داشته باشد.

در انتخاب جراح خود بسیار دقت کنید و به این نکته توجه داشته باشید که پزشکی را انتخاب کنید که تمامی نکات و مراقبت های قبل از عمل بلفاروپلاستی را به شما بازگو کند. مراقبت های قبل از بلفاروپلاستی می تواند تاثیر خوبی در نتیجه عمل داشته باشد هم چنین نکاتی که پزشک در جلسات مشاوره بعد از عمل به شما بازگو می کند را لازم است به آن ها توجه ویژه شود.

اشتراک گذاری مطلب:

دکترفرزاد پاکدل

زمینه کاری و تجربیات و زمینه تحقیقات: دکتر فرزاد پاکدل از سال 1389 بعنوان جراح پلاستیک و زیبایی وترمیمی چشم و قسمت فوقانی صورت و اربیت(حدقه) در دانشگاه علوم پزشکی ایران و همچنین در بخش خصوصی و از سال 1391 در دانشگاه علوم پزشکی تهران در بیمارستان چشم پزشکی فارابی اشتغال داشته اند و پیش از آن از سال 1381 در بخش دانشگاهی و خصوصی به چشم پزشکی اشتغال داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *