دکتر فرزاد پاکدل / تزریقات زیبایی / هزینه تزریق ژل صورت

هزینه تزریق ژل صورت

انسان از گذشته تا به امروز همواره به دنبال اکسیر جوانی بوده در گذشته عمل های جراحی تهاجمی و متنوعی صورت می گرفت. اکنون نیز تزریق ژل صورت یکی از روش های نوین برای رفع چین و چروک و جوانسازی پوست می باشد. روش تزریق ژل با سایر روش های جوانسازی پوست اعم از بوتاکس و … کاملا متفاوت می باشد.  آن چیزی که به هنگام تزریق ژل ذهن بسیاری از متقاضیان را معطوف خود می کند هزینه های مربوط به آن می باشد که به عوامل گوناگونی وابسته است.

مواد اصلی برای تزریق ژل صورت

زمانی که عمل تزریق ژل صورت انجام می گیرد سه ماده ی اصلی در ژل به پوست تزریق می شوند که عبارتند از:

·        کلاژن: با تزریق ژل صورت یک پروتئین سخت که تمام اجزای پوست را کنار هم قرار می دهد جذب پوست می شود. کلاژن خاصیت انعطاف پذیری دارد و آب بافت پوست را حفظ می کند.

·        اسید هیالورونیک: حاویی مواد مغذی ، آب، پروتئین ها و … می باشد. زمانی که این مواد جذب پوست می شوند مانع از ایجاد چین و چروک روی پوست می شوند.

·        هیدروکسی آپاتیت: یکی دیگر از موادی که با تزریق ژل صورت جذب پوست میشود هیدروکسی آپاتیت می باشد که ماده ی اصلی آن کلسیم می باشد.

ژل صورت

نوع ژل به منظور تزریق ژل صورت

یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار بر روی هزینه تزریق ژل صورت نوع و مدل ژل مصرفی می باشد. برخی از ژل هایی که به منظور تزریق پوست مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از: ژل رستیلن، هیلافرم، رادیس و … عمده تفاوت این ژل ها از لحاظ میزان ماندگاری آن ها می باشد. به عنوان مثال برخی از ژل ها از حیوانات ساخته می شوند این نوع از ژل ها تا یک سال ماندگاری دارند. هزینه ی تزریق ژل ها بسته به نوع ژل، میزان تزریق و میزان ماندگاری آن کاملا متفاوت است البته نرخ دلار نیز در تعیین قیمت نهایی ژل صورت موثر است.

تزریق ژل صورت توسط پزشک متخصص

به یاد داشته باشید که برای تزریق ژل صورت فقط به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید و هرگز در آرایشگاه ها و کلینیک های نامعتبر اقدام به تزریق ژل نکنید. ممکن است در این مکان ها قیمت بسیاری کمتری بابت تزریق ژل از شما دریافت کنند. اما توجه کنید امکان دارد ژل هایی که استفاده می کنند فیک و تقلبی باشند. برخی از این مکان ها ژل های تاریخ مصرف گذشته را با قیمت کمتر خریداری می کنند. این قبیل از ژل ها ممکن است در مدت زمان کوتاهی حالت خود را از دست بدهند. برخی از ژل های تاریخ مصرف گذشته تاثیرات مخربی برای پوست دارند و به پوست آسیب می رسانند.

میزان ژلی که برای تزریق پوست استفاده می شوند

میزان ژلی که به قسمت های مختلف پوست تزریق می شود تاثیر زیادی بر روی هزینه تزریق ژل صورت دارد. در هر قسمتی از پوست صورت بسته به نوع پوست و میزان چین و چروک صورت از میزان خاصی ژل صورت استفاده می شود. به عنوان مثال لب ها به علت مساحت کمتر،  ژل کمتری به آن تزریق می شود و پزشک زمان کمتری برای تزریق ژل به لب ها صرف می کند. گونه ها مساحت بیشتری از صورت را به خود اختصاص می دهند از این رو پزشک ژل بیشتری را در این ناحیه تزریق می کند.

بیشتر بخوانید : تزریق چربی به صورت

میزان ماندگاری ژل تزریقی

یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه تزریق ژل صورت میزان ماندگاری آن می باشد. ژل های تزریقی معمولا ماندگاری بالایی ندارند از این رو طرفداران زیادی در بین مردم دارند. یکی از دلایل عمده ی محبوبیت ژل های تزریقی این است که چنانچه از آنها ناراضی بودید پزشک می تواند بلافاصله چهره ی شما را به حالت اولیه بازگرداند. ژل های تزریقی بسته به کیفیت آن ها تا ۶ سال نیز ماندگاری دارند اگر به طور مناسب مورد مراقبت قرار بگیرند بیشتر از این زمان نیز ماندگاری دارند. البته هر چقدر میزان ماندگاری ژل های تزریقی بیشتر باشد قیمت آن ها نیز به همان نسبت افزایش پیدا می کند. سعی کنید حدالمقدور از ژل های دائمی استفاده نکنید. زیرا در صورتی که از تزریق ژل پشیمان شوید برگشت به حالت اولیه بسیار سخت می شود. اما ژل های موقتی را می توانید به سرعت از روی صورت حذف کنید.

دستمزد پزشک برای تزریق ژل

یکی دیگر از عوامل تعیین کننده ی قیمت تزریق ژل صورت دستمزد پزشک می باشد. قبل از تزریق ژل توسط پزشک، بیمار یک جلسه برای ویزیت اولیه با متخصص پوست ملاقات خواهد کرد. پزشک پوست بیمار را بررسی می کند و تشخیص می دهد که چه نوع ژلی به چه میزانی را در نواحی مورد نظر بیمار تزریق کند. چنان چه بیمار قصد تزریق گونه را داشته باشد پزشک معمولا این کار را در چندین جلسه انجام می دهد تا به پوست بیمار آسیبی نرسد و بیمار کمترین عارضه را تجربه کند. هزینه های مربوط به تزریق ژل شامل بیمه نمی شود زیرا تزریق ژل در دسته ی عمل های زیبایی قرار  می گیرد. به همین جهت متقاضی جوانسازی پوست با ژل باید تمام هزینه های مربوط به تزریق ژل را خود پرداخت کند. هر شرکت بیمه ضوابط خاص خود را برای بیمه افراد مختلف دارد. از این رو به منظور اطمینان پیدا کردن می توانید با کارشناسان شرکت بیمه مشورت کنید.

هزینه تزریق ژل صورت

هر کلینیک زیبایی خدمات زیادی را در مرکز خود ارائه می دهد بخشی از هزینه تزریق ژل صورت بستگی به دستگاه ها و لوازم مورد استفاده در کلینیک دارد. برای این که در هزینه های تزریق ژل صرفه جویی شود بهتر است از ژل هایی معتبر با ماندگاری بالا استفاده کنید. زیرا فاصله ی زمانی بیشتری برای تزریقات به وجود می آید. بدین ترتیب در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی می شود. منطقه ای که کلینیک زیبایی در آن قرار دارد نیز تاثیر زیادی در هزینه ها دارد به ویژه چنانچه کلینیک انتخابی شما نسبت به سایر کلینیک ها از اعتبار بالاتری برخوردار باشد. نکته ی دیگر ی که در انتخاب کلینیک باید به آن توجه کنید این است که کلینیک های معتبر از کادر درمانی با تجربه و متبحر استفاده می کنند به همین علت بسیاری از هزینه های آن ها به میزان زیادی افزایش پیدا می کند.

اشتراک گذاری مطلب:

دکترفرزاد پاکدل

زمینه کاری و تجربیات و زمینه تحقیقات: دکتر فرزاد پاکدل از سال 1389 بعنوان جراح پلاستیک و زیبایی وترمیمی چشم و قسمت فوقانی صورت و اربیت(حدقه) در دانشگاه علوم پزشکی ایران و همچنین در بخش خصوصی و از سال 1391 در دانشگاه علوم پزشکی تهران در بیمارستان چشم پزشکی فارابی اشتغال داشته اند و پیش از آن از سال 1381 در بخش دانشگاهی و خصوصی به چشم پزشکی اشتغال داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *