دکتر فرزاد پاکدل / جراحی پلک / هزینه عمل بلفاروپلاستی ( جراحی پلک) در تهران 1403

هزینه عمل بلفاروپلاستی ( جراحی پلک) در تهران 1403

هزینه جراحی پلک چقدر است؟

هزینه عمل بلفاروپلاستی در تهران سال ۱۴۰۳ یکی از مهم ترین موضوعاتی است که متقاضیان این عمل در خصوص آن سوال دارند. چه عواملی می توانند بر هزینه جراحی پلک موثر باشند؟ علت تفاوت قیمت انجام جراحی پلک در مراکز مختلف چیست؟ افرادی که قصد انجام جراحی پلک دارند، ممکن است به دنبال پاسخ این پرسش ها باشند. بنابراین در این مقاله اطلاعاتی در خصوص هزینه جراحی پلک در تهران سال ۱۴۰۳ ارائه نموده ایم.

مبلغ دقیق هزینه عمل بلفاروپلاستی

آیا هزینه جراحی پلک بالا و پایین متفاوت است؟

از آن جایی که بلفاروپلاستی برای هر دو پلک بالا و پایین قابل انجام است، ممکن است برای متقاضیان تفاوت هزینه این جراحی در هر یک از پلک ها سوال شده باشد. هزینه جراحی بلفاروپلاستی برای پلک بالا یا پلک پایین معمولا تفاوت اندکی دارد. به طور کلی میزان هزینه جراحی پلک بالا بیشتر از پلک پایین تخمین زده می شود. با این حال با توجه به تصمیم جراح، هزینه دقیق بلفاروپلاستی هر دو پلک تعیین می گردد.

میانگین قیمت عمل بلفاروپلاستی سال ۱۴۰۳ در ایران

عوامل گوناگونی می تواند بر میزان هزینه جراحی بلفاروپلاستی در سال ۱۴۰۳ تاثیر بگذارند. این مسئله که شما جراحی خود را نزد چه کسی و با چه روشی انجام دهید می تواند در کاهش و افزایش قیمت نهایی تاثیر چشم گیری داشته باشد. به طور کلی برای انجام عمل بلفاروپلاستی باید چیزی حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان هزینه کنید. با توجه به شرایط امکان ایجاد تغییراتی در هزینه نهایی وجود دارد.

هزینه جراحی پلک با لیزر چقدر است؟

ممکن است برای درمان و برطرف کردن افتادگی پلک خود روش بلفاروپلاستی با لیزر را انتخاب کرده باشید. در این صورت یکی از سوالات شما در خصوص میزان هزینه انجام بلفاروپلاستی با لیزر و تفاوت آن با روش جراحی در سال ۲۰۲۴ خواهد بود. به طور کلی نمی توان میزان دقیق هزینه جراحی پلک با لیزر را تعیین کرد اما به صورت حدودی با توجه به آن که این روش راحت تر از درمان به کمک جراحی انجام می شود، هزینه کمتری دارد. با این وجود برای تعیین دقیق هزینه جراحی پلک با لیزر لازم است با بهترین متخصص چشم در تهران مشورت نمایید.

عوامل موثر بر هزینه جراحی پلک ۱۴۰۳

همان طور که پیش تر عنوان شد، عوامل زیادی می توانند تعیین کننده میزان هزینه جراحی پلک یا بلفاروپلاستی باشند. دلیل اصلی وجود تفاوت قیمت انجام جراحی پلک در مراکز مختلف نیز همین موضوع می باشد. در ادامه مهم ترین عوامل موثر بر هزینه جراحی پلک در سال ۱۴۰۳ را عنوان کرده ایم.

میزان تخصص و تجربه جراح

یکی از عواملی که تاثیر زیادی بر میزان هزینه جراحی پلک دارد، میزان تخصص، مهارت و تجربه جراح در عمل بلفاروپلاستی است. طبیعتا هرچه پزشک جراح پلک تجربه بیشتری در خصوص شیوه انجام این عمل داشته باشد، علاوه بر دقت بالای جراحی امکان دریافت دستمزد بیشتر نیز وجود دارد. مطمئنا در این زمینه مراجعه به بهترین جراح بلفاروپلاستی نیز موثر خواهد بود.

محل انجام جراحی بلفاروپلاستی

به وضوح میزان هزینه انجام جراحی بلفاروپلاستی در هر کلینیک یا بیمارستان متفاوت است. دلیل این تفاوت را میتوان محل جغرافیایی کلینیک و همچنین نوع تجهیزات مورد استفاده و امکانات آن مرکز دانست.

نوع عمل جراحی

همان گونه که پیشتر عنوان شد، جراحی بلفاروپلاستی به دو شیوه با جراحی یا لیزر قابل انجام است. انتخاب شیوه عمل جراحی پلک نیز یکی دیگر از مواردی است که میزان هزینه جراحی پلک را تعیین خواهد کرد.

۰۰:۱۸
truncate dir-rtl

عمل بلفاروپلاستی

آیا بلفاروپلاستی تحت پوشش بیمه است؟

سوال اساسی درباره هزینه جراحی پلک این است که آیا می توان برای تامین هزینه های آن از بیمه استفاده کرد؟ در بسیاری از موارد، بلفاروپلاستی یا جراحی اصلاح پلک‌ها تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد، به شرط آن که این عمل برای درمان و رفع مشکلات چشمی و بینایی انجام شود. اما در صورتی که هدف از بلفاروپلاستی پلک، زیبایی باشد، احتمالا بیمه این هزینه را متقبل نخواهد شد. به هر حال لازم ست پیش از انجام این جراحی با شرکت بیمه خود مشورت کنید.

اشتراک گذاری مطلب:

دکترفرزاد پاکدل

زمینه کاری و تجربیات و زمینه تحقیقات: دکتر فرزاد پاکدل از سال 1389 بعنوان جراح پلاستیک و زیبایی وترمیمی چشم و قسمت فوقانی صورت و اربیت(حدقه) در دانشگاه علوم پزشکی ایران و همچنین در بخش خصوصی و از سال 1391 در دانشگاه علوم پزشکی تهران در بیمارستان چشم پزشکی فارابی اشتغال داشته اند و پیش از آن از سال 1381 در بخش دانشگاهی و خصوصی به چشم پزشکی اشتغال داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *