دکتر فرزاد پاکدل / جراحی پلک / کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی

کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی

کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی چه استفاده می کنید؟

کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی را باید طبق توصیه پزشک به صورت مرتب استفاده کنید. افرادی که افتادگی پلک دارند و جراحی پلک انجام داده اند، به دنبال بهترین پماد بعد از بلفاروپلاستی هستند. خانمها حساسیت بالایی نسبت به ظاهر خود دارند و دوست دارند که پس از هر گونه جراحی پلاستیک، هیچ اثری از اسکار ها روی چهره آنها باقی نماند. البته این موضوع علاوه بر استفاده از بهترین کرم ترمیم کننده جای بخیه خارجی، مستلزم این است که شما بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید. دکتر فرزاد پاکدل بهترین جراح پلک در تهران هستند که شما می توانید برای طی کردن پروسه عمل به مطب ایشان مراجعه کنید.

کرم ترمیم کننده بعد از عمل بلفاروپلاستی چه استفاده کنیم؟
از چه کرم ترمیم کننده ای بعد از عمل بلفاروپلاستی استفاده کنیم؟

در ادامه این مطلب قصد داریم بهترین کرم ترمیم کننده بعد از عمل بلفاروپلاستی را بنا به توصیه دکتر فرزاد پاکدل به شما معرفی کنیم.

چرا باید از کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی استفاده کنیم؟

دلیل استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی، ترمیم اسکارهایی است که پس از بخیه روی پوست می مانند. معمولاً زخم ها به زمان زیادی برای بهبودی نیاز دارند. این زمان بین ۶ ماه الی ۱۲ ماه متفاوت است. پوست اطراف چشم شما به سرعت ترمیم می شود اما ترمیم کننده به از بین رفتن جای بخیه ها بعد از بلفاروپلاستی کمک می کند.

بعد از عمل بلفاروپلاستی جای بخیه ها قرمز هستند که به مرور و پس از دو ماه به صورتی تغییر رنگ می دهند. پس از یکسال نیز جای بخیه به رنگ پوست تغییر می کند. با گذر دو سال از جراحی بلفاروپلاستی جای بخیه ها دیگر نباید دیده شود.

استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از عمل بلفاروپلاستی و زیر نظر متخصص جراحی پلاستیک بودن، می تواند روند از بین رفتن آثار بخیه ها را تسریع بخشد. البته این موضوع برای هر بیمار متفاوت است و به شرایط ترمیم پذیری پوست او بستگی دارد.

چه زمانی باید از کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی استفاده کنیم؟

زمان استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی، بلافاصله پس از عمل است. اکثر افراد پس از عمل و درست زمانی که بخیه بهبود نیافته، استفاده از کرم های ترمیم کننده را شروع می کنند. استفاده از کرم بلافاصله پس از عمل مشکلی ایجاد نمی کند اما بهتر است به بخیه ها اجازه دهید تا خشک شوند. در صورت تر بودن بخیه ها، ممکن است پوست شما واکنش آلرژیکی نشان دهد یا بخیه ها عفونت کنند.

با این وجود زمان استفاده از کرم ترمیم کننده بخیه بعد از بلفاروپلاستی را پزشک تشخیص می دهد. چرا که او پلک شما را جراحی کرده و از وضعیت جسمی شما اطلاعات دقیق تری دارد. شما ممکن است پس از عمل قرمزی جای بخیه بلفاروپلاستی و یا خارش پلک بعد از بلفاروپلاستی را تجربه کنید. بهترین زمان استفاده از کرم ترمیم کننده بخیه یک هفته پس از انجام جراحی پلک است. مدت زمان استفاده از آن نیز توسط جراح پلاستیک چشم و صورت مشخص می شود.

بهترین کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی

کرم ترمیم کننده لافارر

کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی لافارر یکی از بهترین کرم های ترمیمی می باشد که بالاترین سطح ترمیم پذیری را دارد. این کرم به صورت ژل می باشد و حاوی دایمتیکون و کراس پلیمر است. پوشش خوبی روی زخم ایجاد می کند و به از بین بردن اسکارهای بعد از جراحی بلفاروپلاستی کمک می کند. این ژل ترمیم کننده را می توان به عنوان بهترین کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی معرفی کرد. زمان استفاده از لافارر، بعد از عمل شروع می شود. شما می توانید تا مدتها بعد از بهبودی هم از آن استفاده کنید.

کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی لافارر
کرم لافارر و ترمیم اسکارهای بعد از جراحی بلفاروپلاستی

کرم ترمیم کننده اون

این کرم ترمیم کننده بعد از عمل بلفاروپلاستی یکی از بهترین کرم های ترمیم کننده است که باید آن را با توجه به توصیه پزشک استفاده کنید. سیکالفیت اون برای پوست های مختلف ارائه شده است، بنابراین به نوع پوست خود هنگام تهیه کرم توجه کنید. این کرم به صورت ژل عرضه شده است و حاوی ترکیبات ویتامین C و زینک می باشد.

کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی اون
کرم اون و دصد ترمیم بالای آن برای بخیه های بلفاروپلاستی

این کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی سطح بالایی از رطوبت را به پوست شما می بخشد. همانطور که میدانید هر چقدر سطح کلاژن پوست افزایش یابد، برای ترمیم پذیری آمادگی بیشتری پیدا می کند. برای از بین بردن اسکارهای بعد از جراحی بلفاروپلاستی، قرمزی و التهاب پوست و لیزر استفاده می شود.

جالب است بدانید این کرم ترمیم کننده را به عنوان آبرسان هم می توانید استفاده کنید. چرا که در درمان خشکی پوست، ترک لب و آفتاب سوختگی، بیشتری کاربرد را دارد.

کرم ترمیم کننده درمالیفت

کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی درمالیفت سیکالفیت حاوی ترکیباتی برای بازسازی پوست می باشد. از این کرم بعد از لیزر، بعد از جراحی بلفاروپلاستی و پس از فتوتراپی استفاده می شود. از آنجایی که این کرم برای پیشگیری از بوجود آمدن اسکار استفاده می شود، بنابراین در از بین بردن آنها نیز تاثیر قابل توجهی می تواند داشته باشد.

کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی درمالیفت
درمالیفت و ترمیم آثار بخیه های بعد از عمل بلفاروپلاستی

درمالیت دارای سطح بالایی از آنتی باکتریال است، بنابراین برای درمان بخیه های بعد از عمل جراحی پلک بی نظیر است. البته بخیه ها نباید هیچگونه ترشحی داشته باشند. یعنی زخم اسکار می بایست خشک شده باشد و آثاری از تر بودن نداشته باشد.

کرم مدیلن

کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی اولترا مدیلن یکی از معجزه آساترین کرم ها برای از بین بردن اسکارهای بعد از جراحی بلفاروپلاستی است. این کرم برای تیپ های پوستی مختلف استفاده می شود. علاوه بر از بین بردن اسکارهای بعد از جراحی بلفاروپلاستی، برای درمان ترک پوستی، التهاب بعد از لیزر و خشکی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. معمولاً پزشک این کرم را بعد از عمل توصیه می کند. زمان استفاده از آن ۳ روز الی یک هفته بعد از عمل می باشد.

کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی مدیلن
اولترا مدیلن

کرم کنتراکتیوبکس

کرم ترمیم کننده بعد از عمل بلفاروپلاستی کنتراکتیوبکس یکی از بهترین کرم های عرضه شده برای ترمیم اسکارهای بعد از جراحی بلفاروپلاستی است. این کرم برای زخم هایی که برآمدگی و یا جای بخیه دارند، مناسب ترین گزینه می باشد. کرم میموزا در قالب ژل ارائه شده و حاوی عصاره پیاز، آلانتوئین و هپارین می باشد. این کرم را می توانید برای جای زخم کودکان، نوزادان و بزرگسالان استفاده کنید.

کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی کنتراکتیوبکس
کنتراکتیوبکس

اگر اسکارهای قدیمی دارید می توانید روزی سه بار از این کرم ترمیم کننده استفاده کنید. البته میزان استفاده از آن بعد از عمل به توصیه پزشک بستگی دارد.

کرم میموزا

کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی میموزا یکی از بهترین کرم های بازسازی پوست است. میموزا نوعی درختچه با گلهای زرد زیاد می باشد که خواص درمانی زیادی برای پوست دارد. در ساخت این کرم از این گیاه استفاده شده است. جالب است بدانید که کرم میموزا روند بازسازی پوست را تسریع می بخشد و پوستی شاداب تر و صاف تر به شما می بخشد. زمان استفاده از این کرم برای از بین بردن اسکارهای بعد از جراحی بلفاروپلاستی را پزشک به شما توصیه خواهد کرد.

کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی میموزا
میموزا و ترمیم پذیری معجزه آسای اسکارهای بعد از جراحی

سوالات متداول


اشتراک گذاری مطلب:

دکترفرزاد پاکدل

زمینه کاری و تجربیات و زمینه تحقیقات: دکتر فرزاد پاکدل از سال 1389 بعنوان جراح پلاستیک و زیبایی وترمیمی چشم و قسمت فوقانی صورت و اربیت(حدقه) در دانشگاه علوم پزشکی ایران و همچنین در بخش خصوصی و از سال 1391 در دانشگاه علوم پزشکی تهران در بیمارستان چشم پزشکی فارابی اشتغال داشته اند و پیش از آن از سال 1381 در بخش دانشگاهی و خصوصی به چشم پزشکی اشتغال داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *